• In English
 • Віталій Ярема: Проект реконструкції Бортницької станції аерації буде реалізовано у найкоротший термін
  опубліковано 03 червня 2014 року о 17:37

  Проект реконструкції Бортницької станції аерації буде реалізовано у найкоротший термін. Таку заяву зробив Перший віце-прем’єр-міністр України Віталій Ярема у ході виїзної робочої наради з питань подальшої реалізації проекту комплексної реконструкції очисних споруд  Бортницької станції аерації. У нараді також взяли участь Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Володимир Гройсман та Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Саката Тоічі.

  «Бортницька станція аерації є одним з найнебезпечніших екологічних об’єктів, розташованих на території міста Київ. Сьогодні вона знаходиться у стані, який у будь-який момент може призвести до екологічної катастрофи», - наголосив Віталій Ярема та висловив сподівання, що у найкоротший термін буде побудовано сучасну, екологічно чисту станцію аерації.  

  Віталій Ярема пояснив, що Японія має намір фінансувати даний проект у розмірі 110 мільярдів Єн (1,1 мільярд доларів США) на дуже вигідних для України умовах (кредит надається на 40 років під 0,1% з можливістю відстрочки платежу на 10 років). А умови використання кредиту передбачають використання найновітніших японських технологій та обладнання.

  Віталій Ярема повідомив, що роботу над реконструкцією станції планують почати вже у вересні. За його словами, українська сторона надзвичайно в цьому зацікавлена. «Важливим є й те, що будівництво у рамках реалізації проекту здійснюватиметься українськими будівельними компаніями, що дозволить створити додаткові робочі місця», - підкреслив урядовець.