• In English
 • Володимир Хоменко: Служба фінансових розслідувань будуватиметься за європейськими принципами
  опубліковано 03 червня 2014 року о 17:39

  Заступник Міністра доходів та зборів України Володимир Хоменко під час зустрічі з представниками великого і середнього бізнесу, організованої CEO Club Ukraine, зазначив, що Служба фінансових розслідувань створюється не для того, аби воювати з бізнесом.

  Було обговорено питання відкритості майбутньої Служби фінансових розслідувань (СФР) до діалогу з бізнесом та пропозицій і новацій з боку підприємців.

  Топ-менеджерів і власників компаній цікавили усі аспекти відомства, що має з'явитися незабаром, від питань корупції і тиску на бізнес до надійності майбутніх кадрів служби.

  Володимир Хоменко продемонстрував готовність обговорювати будь-які питання, що турбують бізнес, фактично запропонувавши підприємцям співпрацю на рівних умовах.

  "Ми маємо вибудувати таку систему, аби бізнес спокійно працював і спокійно сплачував податки", - сказав він.

  Заступник міністра запевнив, що діяльність СФР будуватиметься за європейськими принципами, саме для цього проводяться зустрічі з експертами країн Європи, вони мають дати свою оцінку законопроектові про створення Служби. Зокрема до уваги візьмуть вдалий досвід реформ, проведених у Грузії.

  Заступник міністра запевнив, що змінює кадри не для того, аби дозволити розвиватися корупції серед правоохоронців: «Майбутні кадри, вважає чиновник, не мають навіть знати, що таке хабар. Запропоную усім кандидатам через детектор брехні пройти. І сам першим покажу приклад".

  Також Заступник міністра підтримав ідею щодо контролю витрат чиновників: "Я за те, щоб контролювати усі чиновницькі витрати. Згадайте, скільки разів це питання виносилося на голосування, так і не прийняли. Адже знають: є чого боятися. А ми, цілком імовірно, візьмемо це правило на озброєння при прийнятті кандидатів на роботу до Служби фінансових розслідувань".

  Бізнесменів цікавили питання щодо конвертаційних центрів, складнощів нарахування ПДВ, прийняття Податкового кодексу, податкового компромісу тощо.

  "Щодо конвертаційних центрів - ніякого перерозподілу більше не буде. Це ми продемонстрували на прикладі сірого алкогольного ринку. Було шість найбільших конвертаційних центрів, тепер їх немає. Зрозумійте: повернення до старих схем не буде".

  Заступник міністра запевнив, що податківці і бізнесмени можуть усі проблеми вирішити разом: "Сісти, обговорити і, скажімо, затвердити, що новий Податковий кодекс має бути прийнятий не у 2016 році, як заплановано, а в 2015-му. Сьогодні ми як ніколи відкриті до діалогу".