• In English
 • НКЦПФР відкоригувала аспекти професійної підготовки працівника суб'єкта первинного фінансового моніторингу
  опубліковано 02 червня 2014 року о 12:23

  Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) схвалила проект рішення «Про затвердження Порядку проходження професійної підготовки працівника суб'єкта первинного фінансового моніторингу, відповідального за проведення фінансового моніторингу» на своєму плановому засіданні 27 травня 2014 року.

  «Прийняття зазначеного проекту регуляторного акта буде сприяти зменшенню фінансового навантаження на фізичних осіб та спрощенню процедури проходження професійної підготовки працівника суб'єкта первинного фінансового моніторингу, відповідального за проведення фінансового моніторингу, оскільки тепер не має значення, вперше чи не вперше особа претендує на отримання кваліфікаційного посвідчення фахівця, – в обох випадках воно видаватиметься строком на три роки», – прокоментував новації директор департаменту аналізу, стратегії та розвитку законодавства НКЦПФР Максим Лібанов, відповідальний за даний вектор діяльності регулятора.

  Звертаємо увагу, що ключовими положеннями Порядку передбачається три етапи професійної підготовки відповідального працівника: отримання сертифіката на право провадження професійної діяльності на фондовому ринку, проходження навчання та, власне, одержання відповідного свідоцтва про навчання, складання іспиту та здобуття кваліфікаційного посвідчення фахівця з питань фінансового моніторингу професійних учасників ринку цінних паперів.

  Варто зазначити, що раніше особа, яка вперше претендувала на отримання кваліфікаційного посвідчення фахівця з питань фінансового моніторингу професійних учасників ринку цінних паперів, повинна була пройти курс довгострокового навчання (не менше 72 годин) й, у разі успішності іспиту, отримати кваліфікаційне посвідчення терміном дії один рік. Тепер, із прийняттям змін до Порядку, така особа отримуватиме посвідчення терміном дії три роки. Після завершення дії кваліфікаційного посвідчення, претендент, як і було раніше, мусить знову пройти навчання, але вже короткострокове, й після успішного іспиту отримати кваліфікаційне посвідчення терміном дії три роки.

  Нагадаємо, що первинний фінансовий моніторинг – це сукупність заходів, які запобігають фінансуванню тероризму та протидіють легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом. Суб’єктами такого моніторингу є банки, страхові компанії, кредитні спілки, фінансові установи, ломбарди, казино, лотереї, платіжні організації, біржі, компанії з управління активами, оператори поштового зв’язку, професійні учасники фондового ринку, нотаріуси, аудитори, адвокати та багато інших суб’єктів господарювання.

  Найближчим часом документ буде оприлюднений на сайті НКЦПФР з метою громадського обговорення.