• In English
 • МОЗ: Оптимальний термін для оздоровлення школярів становить 21 день
  опубліковано 30 травня 2014 року о 14:29

  Оптимальний термін для оздоровлення школярів становить 21 день. Про це під час брифінгу в МОЗ повідомила начальник Управління охорони материнства, дитинства та санаторного забезпечення МОЗ України Альона Терещенко.

  За її словами, цього року планується оздоровити понад 2 млн. дітей шкільного віку в близько 14 тисяч оздоровчих закладів країни, більша частина яких становлять пришкільні табори.

  «За кожним таким закладом для медичного забезпечення відпочинку і оздоровлення дітей та протиепідемічного і санітарно-гігієнічного нагляду закріплена медична установа за регіональним принципом» - сказала фахівець МОЗ України.

  Особливе значення Альона Терещенко приділила питанням безпечного перебування дітей в оздоровчих закладах. Вона загострила увагу батьків на роз’ясненні дітям правил поведінки на воді, на повітрі, знаходження під прямими променями сонця, наданні першої медичної допомоги тощо. Це ж стосується й педагогічного та медичного персоналу закладів, які також мають приділяти особливу увагу підвищенню обізнаності дітей правилам поведінки на відпочинку, а крім цього ретельно перевіряти якість продуктів харчування, технології приготування їжі, наявність лікарських засобів, дотримання режиму відпочинку тощо.

  Найоптимальніший терміном для оздоровлення фахівець назвала 21 календарний день, а його порушення – просто відпочинком. Адже особливе місце у збереженні здоров'я дитини займає оздоровлення саме під час літніх канікул, яке можна вважати періодом реабілітації дітей після напруженої праці під час навчального року.

  Альона Терещенко також поінформувала журналістів про санаторно-курортне забезпечення дітей. Відтак, протягом 2013 року в санаторіях МОЗ України проліковано 40 902 дитини з соматичною патологією та 22 771 дитини отримали лікування в санаторіях туберкульозного профілю. У підпорядкуванні Міністерства охорони здоров’я України перебувають 37 спеціалізованих санаторіїв та ще майже 140 санаторіїв – регіональним департаментам та управлінням охорони здоров’я.