• In English
  • Заява МЗС України щодо зникнення групи спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Донецькій області
    опубліковано 27 травня 2014 року о 18:56

    Міністерство закордонних справ України глибоко занепокоєне відсутністю зв’язку з однією із груп спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні, які працюють на сході Донецької області. Обставини зникнення групи вказують на можливість її затримання проросійськими угрупуваннями, що здійснюють незаконну діяльність в цьому регіоні країни за підтримки Російської Федерації.

    Вважаємо неприйнятними такі дії щодо спостерігачів ОБСЄ, завданням яких є об’єктивне інформування міжнародного товариства щодо подій, які розгортаються в нашій державі, а також сприяння деескалації ситуації.

    У цьому зв’язку закликаємо Російську Федерацію, яка підтримала рішення про розгортання в Україні спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, звернутися з вимогою до своїх прибічників, які перебувають під фактичним контролем та отримують підтримку російської сторони, негайно звільнити членів спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.