• In English
 • Міненерговугілля забезпечило фінансове збалансування вугільної галузі за останні 2 місяці
  опубліковано 27 травня 2014 року о 19:13

  Міністерством енергетики та вугільної промисловості України за останні 2 місяці вжито низку заходів для фінансового збалансування вугільної галузі.

  Насамперед, змінено структуру товарної вугільної продукції: збільшено обсяг вугілля, яке відправляється на переробку, на 4,4 млн. тонн, або на 25,3%, у тому числі енергетичного – на 1,8 тонни, або на 12,6%, а коксівного – майже у 2 рази.

  Середня ціна однієї тонни товарної продукції проти І кварталу виросла на 28,5 %, що дозволить до кінця року отримати додатково 525,1 млн. грн. прибутку, з них 312 млн. грн. – від реалізації коксівного вугілля і 213,1 млн. грн. – від реалізації енергетичного.

  Крім того, розроблено заходи щодо зниження витрат на виробництво готової продукції та економного витрачання засобів. До кінця року заплановано знизити витрати на 2,2 млрд. гривень. Зокрема, за рахунок оптимізації цін витрати на придбання матеріалів зменшаться на 267,6 млн. гривень. Заплановано також зменшити витрати на електроенергію за рахунок зменшення її використання. На послуги промислового характеру витрати зменшаться на 177,9 млн. гривень, а також за рахунок зарплати з нарахуваннями заплановано знизити витрати на 1,7 млрд. гривень. Таким чином, збитки від випуску товарної продукції знизяться щодо первісного розрахунку на 2,7 млрд. гривень

  Слід також додати, що Міненерго прийняло рішення про заборону самостійної реалізації сортового вугілля. З травня поточного року реалізацію сортового вугілля буде здійснює виключно ДП «Вугілля України».

  Наразі здійснюється пошук ринків збуту сортового вугілля. Додатковий прибуток очікується до 11 млн. грн. у місяць (150 грн./тонну).

  Заборона реалізації вугілля через посередників дає змогу здійснювати реалізацію продукції за прямими контрактами з тепловими генераціями та металургійними заводами, що матиме значний економічний ефект.