• In English
 • Майже 267 млн. грн. заробили на благодійності дві громадські організації Києва
  опубліковано 10 квітня 2014 року о 12:53

  Працівниками Міндоходів Київщини викрито факт нецільового використання благодійних коштів двома київськими громадськими організаціями.

  Під час аналізу діяльності цих організацій були встановлені факти отримання коштів від низки підприємств для нібито вирішення завдань у сфері підтримки підприємництва та молодіжного олімпійського руху в Україні.

  Кошти отримувалися у вигляді благодійних внесків, які в подальшому перераховувалися не за призначенням, а в якості „оплати за іменні цінні папери” на рахунки групи підприємств – біржевих маклерів.

  Загальна сума коштів, які були легалізовані, але не мають статусу „благодійних” склала 266,9 млн. грн. Слідство у справі триває.

  «Наслідки від зловживання у благодійності є дуже суттєвими. З одного боку, порушення законодавства одиницями дискредитує діяльність тисяч порядних благодійних фондів та організацій, а з іншого - вони руйнують довіру суспільства до базової людської цінності - творити добро та допомагати ближньому. Тому спільним завданням Уряду та благодійного сектору має стати не лише боротьба з шахраями, але й популяризація позитивних прикладів благодійництва», - прокоментувала Анна Гулевська-Черниш, директор Українського форуму благодійників.

  Загалом з початку року за матеріалами підрозділів боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, податковою міліцією та іншими правоохоронними органами обліковано 166 кримінальних правопорушень. Державі відшкодовано 16,7 млн. грн. завданих збитків, а також вилучено рухомого майна та накладено арешт на майно на загальну суму 29 млн. грн.