• In English
 • НКЦПФР презентувала фінансовий звіт регулятора за 2013 рік
  опубліковано 13 березня 2014 року о 17:15

  Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) оприлюднила фінансовий звіт за 2013 рік на власному офіційному веб-сайті. Документ містить у собі детальний опис видатків регулятора у минулому році за усіма статтями та програмами.

  Відповідно до фінансового звіту Комісії, у 2013 році регулятор фондового ринку отримав 48, 714 млн грн державного фінансування (за бюджетними програми «Керівництво та управління у сфері фондового ринку» та «Проведення капітального ремонту покрівлі адміністративного будинку, придбання обладнання та предметів довгострокового користування»). Касове виконання за 2013 рік склало 44,033 млн. грн. Так, основними статтями затрат стали оплата праці, нарахування та податки, комунальні послуги та ін.

  Дмитро Тевелєв, Голова НКЦПФР, так прокоментував питання фінансового забезпечення Комісії: «Нагальною проблемою, що стоїть перед нами і потребує вирішення, є обмежене фінансування, що, до того ж, суперечить принципам IOSCO (The International Organization of Securities Commissions, Міжнародної організації комісій з цінних паперів – найавторитетнішої у світі організації у галузі фондового ринку) стосовно інституціональної незалежності регуляторів ринку цінних паперів. На жаль, бюджетних коштів вистачає лише на оплату праці та комунальних послуг, що унеможливлює розвиток системи регулювання ринку цінних паперів, зокрема, в інформаційному напрямі». Тому, за словами Дмитра Тевелєва, Комісія силами фахівців намагається модернізувати інформаційну систему звітності, електронний документообіг для забезпечення ефективної та зручної роботи з ринком. Також НКЦПФР вважає за необхідне докорінно змінити підхід та механізм фінансування державного регуляторного органу.

  «Я переконаний, що запорукою повноцінного та якісного функціонування ринку цінних паперів повинен бути ефективний регулятор, який підтримає та допоможе кожному учаснику ринку, хто звернеться у будь-якому питанні. Сподіваюсь, що згодом ми знайдемо порозуміння у цьому аспекті з вищими органами державної влади, вирішимо всі фінансові проблеми регулятора та станемо міцною опорою для кожного учасника фондового ринку», - резюмував очільник НКЦПФР.

  Додамо, що на фінансування НКЦПФР у 2014 році виділено 47,559 млн. грн. Ці кошти планується витратити виключно на оплату праці, нарахування та податки й оплату комунальних послуг.

  Детальніше з основними показниками фінансового звіту можна ознайомитись на сайті Комісії в розділі «Бюджет». Там же розміщено повну версію документа.