• In English
 • Україна поглиблюватиме співпрацю з Європейським інвестиційним банком
  опубліковано 13 березня 2014 року о 16:48

  Уряд України зобов’язався стабілізувати фінансово-економічну ситуацію в країні, тому керівництво держави робить для досягнення цієї мети все можливе. 12 березня, коли Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк перебував із робочим візитом у Сполучених Штатах Америки, а Міністр економічного розвитку і торгівлі Павло Шеремета обговорював стан української економіки на Екстреному Економічному Саміті України, Перший заступник Міністра Анатолій Максюта у Люксембурзі узгоджував подальші кроки для розвитку співробітництва з Європейським інвестиційним банком (ЄІБ).

  На першому засіданні новоствореного Комітету Східного партнерства ЄІБ було зазначено, що за останні 5 років Україна й Банк розширили портфель проектів у 4 рази. Це стосується енергетики, транспортної та муніципальної інфраструктури. Наприклад, на сьогодні у державному секторі реалізується 6 інвестиційних проектів на суму 1,14 млрд. євро, а також 7 проектів –  у приватному секторі  на суму 846,18 млн. євро.

  «Європейський Союз озвучив наміри надати Україні фінансову підтримку в обсязі 11 млрд. євро протягом наступних років, із яких 3 млрд. євро може виділити ЄІБ. Ми працюємо з Банком над тим, щоб у цьому й наступних роках проектний портфель Європейського інвестиційного банку в Україні поповнився новими проектами», – сказав Анатолій Максюта.

  Він також повідомив, що Україна цьогоріч планує провести переговори та підписати з ЄІБ угоди щонайменше стосовно 4-5 проектів у сфері транспорту, модернізації ГТС і будівництва ГАЕС, щодо поліпшення тепло- й водопостачання в містах України.

  «Ми відновили співпрацю з МВФ, ЄС та іншими донорами, які оголосили про підтримку українського Уряду для проведення реформ, стабілізації економіки й відновлення її зростання. Ми потребуємо значних інвестиційних ресурсів для модернізації економіки. Сподіваємося, що нові інструменти підтримки з боку Банку та швидке впровадження спільних інвестиційних проектів допоможуть нам стабілізувати економіку та відродити економічне зростання», – резюмував Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі.

  Довідково

  Європейський інвестиційний банк створено відповідно до договору про створення Європейського економічного співтовариства від 25 березня 1957 року, підписаного у Римі країнами – засновниками, серед яких: Бельгія, Данія, ФРН, Греція, Іспанія, Франція, Ірландія, Італія, Люксембург, Нідерланди, Португалія, Великобританія і Північна Ірландія.

  На сьогодні акціонерами ЄІБ є 27 країн – членів Європейського Союзу.

  Штаб-квартира розташована у м. Люксембург. Головною метою Банку є сприяння досягненню цілей Європейського Союзу шляхом довгострокового фінансування надійних інвестиційних проектів. У контексті країн – партнерів (держав поза межами ЄС) ЄІБ керується наданими йому Радою ЄС мандатами.

  Статутний капітал формується із внесків країн – учасниць і на кінець 2012 року був збільшений до 245 млрд. євро.