• In English
 • І. Швайка: Попри вкрай нестабільну ситуацію питання забезпечення країни продовольством є одним із ключових
  опубліковано 07 березня 2014 року о 18:25

  7 березня, Міністр аграрної політики та продовольства України Ігор Швайка провів нараду з керівниками департаментів агропромислового розвитку облдержадміністрацій з питань підготовки і проведення комплексу весняно польових робіт та забезпечення стабільної цінової ситуації.

  Відкриваючи нараду, Ігор Швайка наголосив: «Попри те, що сьогодні ми маємо вкрай нестабільну ситуацію, яка склалась через військову експансію з боку Російської Федерації, завдання Міністерства – зробити все, щоб поточний рік за показниками урожаю був, як мінімум, на рівні минулого. А якщо нам вдасться покращити попередні результати, то це і буде той внесок, який ми можемо зробити для стабілізації економічної ситуації в країні в цілому. На тлі військової агресії, яке має місце в Україні, питання, як країна забезпечується продовольством є одним із ключових. Від відповіді на це питання, в тому числі і щодо перебігу весняної посівної, великою мірою залежить психологічний настрій суспільстві».

  Міністр поінформував, що весняно-польові роботи відбуваються у звичайному режимі, регіональна географія посіві розширюється щодня. Так, озимі на зерно підживлені на площі 3423 тис. га або 44 % до прогнозу, посів ранніх ярих зернових культур проведений на площі  46,6 тис. га.

  Інформуючи про стан озимих зернових культур, Ігор Швайка наголосив, що відомості з регіонів повинні находити абсолютно достовірні. «Всі цифри щодо стану посівів мають бути чесними, прозорими і відповідати дійсності. Це необхідно для ухвалення адекватних рішень щодо пересіву та оперативного реагування на проблеми, що виникають». Так, щодо стану озимих зернових культур, то із посіяних 7,8 млн га в доброму та задовільному стані знаходяться  7,3 млн га (93%), а в слабкому та зрідженому стані – 0,5 млн га (7%).

  Посівна площа ярих культур в усіх категоріях господарств під урожай 2014 року очікується на рівні 18,5 млн гектарів (без врахування можливого пересіву). Посів ярих зернових культур прогнозується на площі 8,6 млн га, в тому числі ранніх ярих зернових – 2,9 млн га. По групі технічних культур планується посіяти 7,3 млн гектарів,  в тому числі цукрових буряків 361 тис. гектарів, що на 23% більше проти минулого року, при одночасному зниженню площ соняшнику на 11 відсотків або до 4,3 млн гектарів.

  Ігор Швайка також проінформував, що відбулась нарада з представниками банківських структур, на якій було ухвалене рішення про лояльність банківської системи у роботі з аграріями, про пролонгацію та спрощення надання кредитів вітчизняним сільгосптоваровиробникам під час проведення весняно-польових робіт.

  Крім того, Міністр наголосив, що одним із головних завдань є усунення всіх корупційних схем, в тому числі на регіональному рівні. «При виявленні будь-яких проявів корупції на місцях, дії будуть моментальними і жорсткими», - додав Ігор Швайка.