• In English
 • На українсько-російському кордоні проводяться заходи з посилення контролю
  опубліковано 03 березня 2014 року о 17:44

  З метою недопущення в’їзду в Україну з території РФ організованих груп, окремих осіб, які можуть брати участь у заходах екстремістського характеру на території України в пунктах пропуску для автомобільного сполучення та місцевих пунктах пропуску проводиться посилений прикордонний контроль та відповідні заходи.

  Під час перевірки документів у всіх громадян РФ прикордонники проводять  опитування про мету запланованого перебування в Україні.  Усі автотранспортні засоби, які в’їжджають в Україну, піддаються поглибленому огляду із залученням службових собак та необхідних технічних засобів прикордонного контролю.

  Такі ж заходи проводяться у залізничних пунктах пропуску.  Здійснюється опитування учасників міжнародного руху та поїзних бригад про категорію осіб, які ймовірно слідують для участі в заходах дестабілізаційного характеру. На перонах залізничних станцій, у межах пунктів пропуску (контролю), встановлюються додаткові режимні заходи, організована взаємодія з лінійним відділом міліції на транспорті щодо можливості локалізації ймовірних конфліктних ситуацій. До заходів щодо посилення залучаються патріотично налаштовані члени добровільного громадського формування у порядку визначеному Законом України «Про участь громадян в охороні громадського порядку та державного кордону».

  У разі виявлення осіб, які надали неправдиві відомості про мету запланованого перебування в Україні, слідують для участі в різного роду масових заходах, а також причетні до участі у заходах з дестабілізації обстановки в Україні та інших підривних акціях, прикордонники забороняють в’їзд в Україну.

  Учора ввечері прикордонники Донецького загону не пропустили  в Україну 3 громадян Росії.   Одного росіянина прикордонники перевірили у пункті пропуску «Іловайськ». Чоловік їхав поїздом із Єкатеренбурга до Сімферополя. Охоронці кордону з’ясували,  що він є офіцерам запасу морської піхоти Російської Федерації.

  Ще двох росіян, які їхали в Україну автомобілем «Тойота», правоохоронці зупинили у пункті пропуску «Новоазовськ». Причиною непропуску  стала відсутність коштів для перебування в Україні.

  Також від місцевих жителів  Сумської області надійшла інформація, що у суміжному пункті пропуску «Суджа» (РФ), російські прикордонники опитують громадян, які перетинають кордон. Росіян цікавила наявність у українських прикордонників стрілецької та бронетанкової зброї.