• In English
 • Втручання в роботу енергетичної системи АР Крим може мати серйозні наслідки, - Юрій Продан
  опубліковано 03 березня 2014 року о 17:33

  Міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Продан під час брифінгу, що відбувся 3 березня 2014 року у Верховній Раді України, висловив стурбованість з приводу спроб силового захоплення підприємства «Чорноморнафтогаз», оскільки в такому випадку АР Крим може бути повністю відключено від електроенергії.

  «Хотів би сказати, що такі дії можуть мати досить тяжкі наслідки. Це можуть бути і техногенні катастрофи, може статися відключення в Криму електроенергії. Тому я хочу заявити, що всю відповідальність за ті наслідки, до яких може призвести втручання в роботу енергетичної системи Кримської автономії, нестимуть організатори», - наголосив Юрій Продан.

  Також Міністр заявив, що протягом останніх днів в Криму обговорюють можливість відключення Криму від енергопостачання: «Протягом останніх днів відбуваються наради представників уряду Російської Федерації з українськими енергопостачальними компаніями на предмет підключення автономних джерел електроенергії до електричної системи Кримського півострова. На жаль, на цих нарадах  лунають пропозиції щодо від’єднання Кримської енергосистеми від енергосистеми України».

  Довідково

  Державна компанія «Чорноморнафтогаз» базується в Сімферополі. Це єдине підприємство в Україні, яке самостійно здійснює розвідку, освоєння і розробку родовищ нафти і газу в українському секторі Чорного і Азовського морів, підготовку вуглеводневої сировини, її транспортування і зберігання. «Чорноморнафтогаз» здійснює безперебійне забезпечення природним газом споживачів Криму.