• In English
 • Держсільгоспінспекція взяла участь у міжнародній виставці органічних продуктів "БіоФах"
  опубліковано 03 березня 2014 року о 11:04

  Фахівці відділу контролю виноградарства та виноробства Державної інспекції сільського господарства України взяли участь у міжнародній виставці «БіоФах» (BioFach), яка проводилася у м. Нюрнберг, Німеччина. Так, в історії нашої держави вперше було представлено національний павільйон України на найбільшій виставці органічних продуктів.

  Павільйон було організовано разом з українськими представниками органічного сектору в рамках швейцарсько-українського проекту «Розвиток органічного ринку в Україні» (2012-2016), що впроваджує Дослідний інститут органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія) за фінансової підтримки Швейцарської Конфедерації через Державний секретаріат Швейцарії з економічних питань (SECO).

  У павільйоні України було представлено 9 компаній-експонентів. З них 8 провідних виробників українського органічного ринку зі своєю органічною продукцією: зернові, олійні, бобові культури та перероблені продукти, овочі, лікарські трави та ароматичні рослини, а також дикороси (ягоди). Зокрема, це такі компанії, як ТОВ «Агрофірма «Поле», ПП «Галекс-Агро», ТОВ «Каспер», ТОВ «Чистий продукт – С» тощо. Також, у павільйоні України свої можливості представив ТОВ «Органік Стандарт» – перший український міжнародно-акредитований сертифікаційний орган, який здійснює сертифікацію органічного виробництва в нашій державі.

  Національний павільйон України викликав значний інтерес з боку відвідувачів, оскільки багато європейських імпортерів високо оцінюють потенціал нашої країни та українських органічних виробників як постачальників органічної продукції на міжнародний ринок. Участь у виставці стала для вітчизняних підприємств чудовою можливістю для просування своєї продукції та встановлення нових ділових зв’язків з іноземними партнерами.

  Окрім того, у рамках Конгресу виставки «БіоФах», відбувся форум на тему - «Розвиток органічного сектору в Центральній та Східній Європі. Актуальна ситуація в країнах Центральної та Східної Європи», організований Дослідним інститутом органічного сільського господарства (FiBL). Українська делегація також взяла участь у роботі круглого столу на тему - «Органічне сільське господарство в Україні» та відвідала урочистий офіційний прийом, організований у ратуші м. Нюрнберг Східним комітетом німецької економіки та Посольством України в Мюнхені.