• In English
 • Міндоходів України та Федеральна митна служба Росії погодили план взаємодії на 2014 рік
  опубліковано 14 лютого 2014 року о 17:36

  Міністерство доходів і зборів України та Федеральна митна служба Російської Федерації погодили план на 2014 рік щодо зміцнення співпраці двох відомств. Відповідний документ був підписаний сторонами під час 10-го засідання Об’єднаної колегії держав-членів Митного союзу, яке відбулося 11-13 лютого у Білорусі.

  План орієнтований на подальший розвиток співробітництва Міндоходів України і Федеральної митної служби РФ у митній сфері та передбачає ряд спільних заходів як на окремих митних пунктах, так і в рамках взаємодії керівництва двох відомств.

  Зокрема, протягом 2014 року передбачено здійснення спільного контролю в пунктах пропуску «Куйбишеве - Дякове» та «Плетенівка - Шебекіно», проведення робочих зустрічей задля створення комфортних умов при перетині українсько-російського державного кордону. Так, протягом І півріччя 2014 року заплановано проведення 10 зустрічей за участі представників Харківської, Сумської, Луганської, Чернігівської, Східної та Кримської митниць.

  Також сторони домовилися про зіставлення даних митної статистики зовнішньої торгівлі, обмін досвідом у питаннях сплати митних платежів з використанням електронних терміналів та банкоматів.

  У рамках обміну передовим досвідом застосування системи управління ризиками представники Міндоходів запропонували колегам розглянути можливість обговорення на робочих зустрічах питання автоматизації відповідної звітності.

  Нагадаємо, участь митної служби України в Об’єднаній колегії є традиційним заходом, що дозволяє проінформувати сторони про останні зміни в митній справі в Україні, дізнатися про аналогічні нововведення в державах Митного союзу.

  У рамках заходу, що відбувся, сторонами були обговорені, зокрема, питання скорочення кількості державних органів в пунктах пропуску держав Митного союзу, забезпечення вивезення іноземними громадянами тимчасово ввезених в держави Митного союзу транспортних засобів для особистого користування, роз’яснень щодо класифікації окремих товарів.

  Прийнято також рішення запрошувати на наступні засідання Об’єднаної колегії держав-членів Митного союзу в якості спостерігачів митні адміністрації України, Вірменії, Киргизстану, Молдови та Таджикистану.