• In English
 • Новий порядок залучення кредитів під держгарантії посилить експортний потенціал України, - С.Арбузов
  опубліковано 14 лютого 2014 року о 17:19

  Новий порядок залучення кредитів під державні гарантії забезпечить збільшення експортного потенціалу України, а також підтримку національного товаровиробника.

  Про це заявив виконуючий обов'язки Прем'єр-міністра України Сергій Арбузов.

  «Кабінет Міністрів України в непростій політичній і економічній ситуації знаходить можливості для подальшого розвитку економіки України у найважливіших напрямках, покликаних забезпечити конкурентоспроможність українських товарів і послуг на зовнішніх ринках, створити нові робочі місця в країні і поліпшити життя простих українців», - сказав він.

  Для цього, за словами в.о. Прем'єр-міністра, Уряд розробив Порядок залучення кредитів під державні гарантії в 2014 році головними розпорядниками бюджетних коштів для здійснення капітальних вкладень понад встановлені бюджетні призначення.

  С.Арбузов зауважив, що реалізація цього документа дозволить міністерствам залучати під цільові проекти дешеві кредитні ресурси.

  Зокрема, він зауважив, що процентна ставка за такими запозиченнями не перевищуватиме облікової ставки Національного банку України збільшеної на 3 % річних, але не більше 9,5 % річних.

  При цьому С.Арбузов пояснив, що вказані кошти будуть спрямовані переважно на підтримку пріоритетних галузей економіки, в тому числі в рамках програми активізації розвитку економіки України на 2013-2014 роки.

  Серед них він виділив енергетичний сектор, зокрема, програми енергозбереження, агропромисловий комплекс, інформаційні технології, науку і освіту.

  Крім того, реалізація прийнятого урядового документа сприяє збільшенню експортного потенціалу України, імпортозаміщення та підтримки національного товаровиробника.