• In English
 • У 2013 році в Україні з'явилося понад 130 нових сільгоспкооперативів
  опубліковано 14 лютого 2014 року о 17:56

  Протягом 2013 року в Україні з’явилося понад 130 нових сільськогосподарських кооперативів. Вони об’єднали майже 30 тисяч селян і дали понад 2,5 тисячі постійних робочих місць. Аби такий позитивний економічний ефект могли відчути і в інших українських селах, держава продовжує підтримувати кооперативний рух. Зокрема, для того, щоб стимулювати одноосібників об’єднуватися в кооперативи, були вдосконалені норми законодавства. Також реалізується проект заготівельно-збутової мережі «Рідне село», завдяки якому кооператори отримають прямий канал збуту своєї сільськогосподарської продукції. Про це сьогодні під час засідання Правління Всеукраїнської асоціації сільських і селищних рад повідомив Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства Іван Бісюк.

  «Останніми роками склалась тісна і результативна співпраця Мінагрополітики та Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад. Ми постійно залучаємо сільських та селищних голів до обговорення різних питань, вирішення галузевих проблем. А жодна регіональна поїздка керівників міністерства не відбувається без участі сільських голів», − звернувся перший заступник міністра до учасників засідання.

  Іван Бісюк також наголосив, що цього року держава продовжить приділяти максимальну увагу та сприяти розвитку одноосібних і фермерських селянських господарств, а також сільгоспкооперативів.

  «Президент неодноразово наголошував, що одним із пріоритетів державної політики є вирішення проблем розвитку сільських громад. Також Глава держави доручав надавати максимальну підтримку розвитку фермерства, сільськогосподарської кооперації, сприяти створенню розвитку сімейних ферм на селі. І ми поступово виконуємо ці завдання», − зауважив Перший заступник Міністра.

  Іван Бісюк також наголосив, що держава зі свого боку докладає максимум зусиль, щоб для селян було вигідно об’єднуватися в кооперативи. Так, у минулому році набули чинності зміни до Закону «Про сільськогосподарську кооперацію». Це дало змогу усунути додаткове податкове навантаження на членів обслуговуючих кооперативів.

  «Ми вже бачимо результати − за минулий рік кількість кооперативів зросла на 132 одиниці. Кооперативи об’єднали майже 30 тисяч осіб і дали на селі понад 2,5 тисячі постійних робочих місць. І ми хочемо, аби селяни зрозуміли, що об’єднання в кооперативи дасть їм змогу отримати живі кошти за свою роботу, а також вирішувати проблеми та розвивати територію, на якій вони проживають», − зазначив він.

  Перший заступник міністра також нагадав, що вже кілька років тому Мінагрополітики виступило з ініціативою «Рідне село», яка передбачає всебічну підтримку всіх форм кооперації на селі. Аби забезпечити прямий канал збуту сільгосппродукції, було реалізовано пілотний проект заготівельно-збутової мережі сільськогосподарської продукції «Рідне село».

  «Довівши свою успішність, проект перейшов на постійну основу і тепер буде охоплювати не лише Київ, але й всі області. Ми би хотіли, щоб кооперативи мали близько 1000 автомобілів, які зможуть доставляти сільгосппродукцію з сіл у міста і там її продавати. І ми хотіли б, щоб сільські і селищні голови провели інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо цього проекту для залучення до нього якнайбільшого кола виробників та населених пунктів», − повідомив Іван Бісюк.

  Також він повідомив, що за ініціативою Міністра Миколи Присяжнюка запроваджується практика проведення відеоконференцій, під час яких сільські та селищні голови зможуть обговорити важливі питання з керівництвом ЦОВів, обласних і районних органів влади. Учасники засідання домовилися, що жоден законопроект, який стосується земельної реформи, не буде поданий до Верховної Ради, якщо не пройде обговорення з Всеукраїнською асоціацією сільських і селищних рад.

  Також для вирішення проблемних питань у сфері земельних відносин Наказом Міністра буде запроваджено практику виїзду робочих груп з представників центрального апарату.