• In English
 • О. Вілкул вручив ключі від службового житла 11 родинам рятувальників Одещини
  опубліковано 14 лютого 2014 року о 16:35

  Віце-прем'єр-міністр, Голова Державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Олександр Вілкул та Голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій Михайло Болотських вручили ключі від службового житла 11 родинам співробітників головного управління ДСНС України в Одеській області, які потребували поліпшення житлових умов.

  «Уряд приділяє особливу увагу вирішенню житлових питань рятувальників. Адже, ефективність та якість виконання ними професійних обов’язків багато в чому залежить від тих умов, в яких вони проживають. За 2010-2013 рік 366 сімей рятувальників отримали квартири та службове житло. І сьогодні новоселами стають ще 11 родин рятувальників Одеської області. Вітаю новоселів з цією радісною подією та бажаю, щоб їх домівки були завжди наповнені добром, щастям та затишком», - сказав Олександр Вілкул.

  Голова Одеської облдержадміністрації Микола Скорик зазначив: «Забезпечення житлом співробітників Державної служби з надзвичайних ситуацій – це дуже важливий крок у підвищенні престижності професії і праці людей, які, ризикуючи своїм життям і здоров'ям, рятують життя людей».

  Для забезпечення житлом рятувальників реалізується проект зі створення відомчого житлового фонду.

  Зокрема, в Одеській області в місті Іллічівськ було переобладнано та проведено капітальний ремонт чотириповерхового нежитлового приміщення, в якому раніше розташовувався навчальний пункт навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Одеської області. Цей пункт з метою розширення навчального центру був перенесений в смт Червонознам’янка. Для нього було збудовано сучасні навчально-житловий та спортивно-тренувальний комплекси, а також навчальна пожежна частина з усією необхідною технікою та обладнанням.

  Голова ДСНС України Михайло Болотських зазначив: «У 2014 році нарівні із загальнодержавними програмами будівництва житла для черговиків квартобліку ми продовжуємо програму реконструкції нежитлових будівель, аби забезпечити рятувальників службовим житлом. Зокрема, наразі такі проекти реалізуються в Київській, Кіровоградській, Закарпатській та Волинській областях. Крім того, Уряд вишукав можливість і заклав у державному бюджеті кошти на підвищення заробітної платні рятувальникам».

  Олександр Вілкул підкреслив, що для забезпечення ефективної роботи підрозділів ДСНС протягом 2010-2013 років було отримано 94 одиниці основної спеціальної техніки. У тому числі, рятувальники Одещини отримали високопрохідний тягач на базі МАЗ-537 для транспортування великогабаритної інженерної і важкої техніки до місця виникнення надзвичайної ситуації та пожежну авто драбину (АД-50 на базі Камаз 65115) висотою 50 метрів для рятування людей і ліквідації надзвичайних подій у багатоповерхівках (до 16 поверху). Начальник головного управління ДСНС України в Одеській області Володимир Боделан подякував Олександру Вілкулу за підтримку рятувальників Одещини. Зокрема, минулого року за ініціативи Олександра Вілкула Одеська область отримала спеціальний катер на повітряній подушці МАРС-700, призначений для проведення пошуково-рятувальних робіт на водних об’єктах, на заболочених місцевостях та на кризі, а також спеціальний багатоцільовий амфібійний аероглісер SPV «Patrol Master» для проведення пошуково-рятувальних робіт на водних об’єктах.

  Вручення рятувальників ключів від службового житла відбулося у реконструйованому музеї історії пожежної охорони Одеси. Зокрема, у рамках реконструкції була оновлена пожежно-технічна виставка, створена ще у 1982 році. До її складу входять у тому числі, макети раритетної та сучасної пожежно-рятувальної техніки, стенди про історію становлення пожежної охорони та резонансних пожеж, архівні фотографії 18-19 століть. Серед експонатів є кінно-бочковий хід та ручний пожежний насос 19 століття. У залі пам’яті аварії на Чорнобильській атомній електростанції встановлена діорама «Вибух на 4-му енергоблоці Чорнобильській атомній електростанції».