• In English
 • ПАТ «Укргазвидобування» відкрито нове нафтогазове родовище
  опубліковано 14 лютого 2014 року о 16:24

  За результатами геологорозвідувальних робіт на нафту і газ в Луганській області у 2014 році поблизу сіл Верхня Ольхова, Пшеничне, Макаров в Старолуганському районі  Луганської області ПАТ «Укргазвидобування» відкрило нове Ольшичне нафтогазове родовище. 

  У 2013 році в межах підготовленої сейсморозвідувальними роботами Придніпровської ГРЕ Ольшичної структури  було пробурено пошукову свердловина № 1 проектною глибиною 3000 метрів і проектним горизонтом РR – породи кристалічного фундаменту. Свердловину успішно пробурено до глибини вибою 2900 м та розкрито проектний горизонт – відклади кристалічного фундаменту.

  При випробуванні свердловини отримано приплив нафти розрахунковим дебітом 2 т/д при середньомісячному рівні приблизно 2150 м. Густина нафти  0,85 г/см3. Дослідження свердловини тривають. У її розрізі виділено до випробування ще 4 перспективних горизонти.

  За оцінкою фахівців Українського науково-дослідного інституту природних газів (УкрНДІгаз, м. Харків), перспективні ресурси вуглеводнів блоку, що розвідується свердловиною № 1, складають близько 500 тис т умовного палива. Після завершення випробування свердловини планується проведення дослідно-промислової розробки родовища.

  Відкриття нового нафтового покладу розширює перспективи нафтогазоносності цього району, який отримав назву Північно-Західні окраїни Донбасу. У цьому районі нафтоносність нижньовізейських відкладів установлено вперше, що розширює поверх доведеної нафтогазоносності.

  Довідка:

  ПАТ “Укргазвидобування” є найбільшою газовидобувною компанією України, що  веде діяльність у 11 регіонах країни та здійснює повний цикл операцій по розвідуванню та розробці родовищ, експлуатаційному та розвідувальному бурінню, видобутку та переробці сировини. На сьогоднішній день на підприємствах Компанії працює майже 21 тисяча осіб. ПАТ “Укргазвидобування” є одним з найбільших бюджетоутворюючих підприємств України.