• In English
 • О. Вілкул вимагає своєчасного виконання зобов'язань за проектом "Розвиток міської інфраструктури" в Одесі
  опубліковано 14 лютого 2014 року о 16:13

  Віце-прем'єр-міністр Олександр Вілкул провів в Одесі виїзну нараду щодо контролю реалізації Проекту Світового банку «Розвиток міської інфраструктури».

  «Уряд залучає кошти міжнародних фінансових організацій для модернізації житлово-комунального господарства та підвищення якості надаваних населенню послуг. Одеса завдяки цьому отримала майже 47 млн. дол. США, тобто третина всієї суми позики в рамках проекту «Розвиток міської інфраструктури». Тепер в одеситів є новий напірний колектор. Ведуться роботи з будівництва двох каналізаційних насосних станцій і реконструкція тунельного каналізаційного колектора глибокого залягання. Завдання міської влади Одеси та КП «Агентство програм розвитку Одеси»: своєчасно і якісно виконати взяті на себе зобов'язання і завершити всі контракти в рамках Проекту», - сказав Віце-прем'єр-міністр Олександр Вілкул.

  Він проінспектував об'єкти будівництва, що зводяться в рамках Проекту.

  «Частину робіт з цих об'єктів виконано на 99%, а частину - наполовину. Термін завершення проекту - вересень 2014 року. Часу залишилося не так вже й багато. І будь-які зволікання з виконанням робіт ставлять під загрозу своєчасне завершення проекту. Цього допустити не можна», - зазначив Віце-прем'єр-міністр.

  У ході виконання робіт виникали різні складності і непередбачені обставини, які призвели до затримок і зриву раніше встановлених термінів: обмежені умови будівництва і неможливість цілодобової роботи через близькість житлових будинків, несприятливі погодні умови, а також невідповідність існуючої геопідоснови реальному розташуванню мереж, затримки з поставками імпортного устаткування і з оплати виконаних робіт.

  Директор КП «Агентство програм розвитку Одеси» доповів Віце- прем'єр-міністру, що «на сьогодні всі перешкоди для нормальної та ефективної роботи усунені, і будівництво ведеться згідно з графіками, які узгоджені із Світовим банком в грудні 2013 року». Олександр Вілкул доручив керівництву міста не допускати надалі жодних затримок.

  «Проект Світового банку, який реалізується в регіоні з розвитку міської інфраструктури, дуже важливий для Одеси і з точки зору екологічної безпеки. Саме це дозволить додатково підвищити туристичну привабливість Південної Пальміри», - підкреслив Віце-прем'єр-міністр.

  Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Темник доповів, що ведеться підготовка ще двох нових спільних зі Світовим банком інвестиційних проектів «Розвиток міської інфраструктури - 2» і «Підвищення енергоефективності у сфері централізованого теплопостачання України», початок реалізації яких запланований на II півріччя 2014 року.

  За словами Міністра, орієнтовна вартість проекту «Розвиток міської інфраструктури -2» - 350 млн. дол. США. Він буде реалізовуватися на підприємствах водопостачання та водовідведення Києва, Харкова, Донецька, Кіровограда, Житомира, Краматорська, Коломиї, Тернополя, а також на комунальному підприємстві з поводження з твердими побутовими відходами Харкова. Проект передбачає впровадження автоматизованої системи управління, модернізацію водопровідних та каналізаційних насосних станцій із заміною технологічного та енергетичного обладнання, установку загальнобудинкових лічильників, реконструкцію мереж водовідведення та водопостачання, оновлення парку автотранспортної та спеціальної техніки та інші заходи.

  Орієнтовна вартість проекту «Підвищення енергоефективності у сфері централізованого теплопостачання України» - 382 млн. дол. США. За словами Геннадія Темника, він реалізовуватиметься на підприємствах Вінниці, Івано-Франківська, Донецька, Миколаєва, Кам'янець-Подільського, Харкова, Кіровограда, Чернігова, Дніпропетровська та Херсона. У рамках цього проекту будуть впроваджуватися такі заходи, як реабілітація ТЕЦ, тепломереж, котелень; установка індивідуальних теплових пунктів і засобів обліку, встановлення перетворювачів частоти для магістральних мережних насосів та інші.

  Олександр Вілкул доручив голові Мінрегіону ретельно контролювати хід реалізації проекту «Розвиток міської інфраструктури» в Одесі, а також вести постійний моніторинг підготовчих робіт до двох нових проектів Світового банку.

  Довідково:

  У 2008 році в Україні стартував проект Світового банку «Розвиток міської інфраструктури» вартістю 140 млн. дол. США, спрямований на підвищення рівня якості послуг водопостачання та водовідведення, зменшення операційних витрат шляхом ряду інституційних змін і вибіркових інвестицій у реконструкцію та заміну зношених систем водопостачання та каналізації.

  Проект «Розвиток міської інфраструктури» реалізується на комунальних підприємствах 14 міст: Черкас, Дрогобича, Калуша, Кам'янця-Подільського, Харкова, Коломиї, Нової Каховки, Слов'янська, Борисполя, Новоград-Волинського, Кременчука, Чернігова, Івано-Франківська та Одеси.

  За час реалізації проекту реконструйовано 418 з 450 передбачуваної кількості насосних станцій та прокладено 52,3 з передбачених 55,9 км мереж водопостачання та водовідведення.

  Кошти позики Світового банку дозволили комунальним підприємствам поповнити свій автопарк на 44 одиниці спецтехніки. До завершення терміну реалізації Проекту їх загальна кількість складе 53 одиниці.

  Завершення реалізації проекту заплановано на 30 вересня цього року.