• In English
 • Держархбудінспекція звітує про зменшення тиску контролюючих органів на суб’єкти містобудівної діяльності
  опубліковано 12 лютого 2014 року о 09:44

  Це питання обговорювалося на розширеній Колегії Держархбудінспекції України. Результати роботи за рік дозволили говорити про зменшення кількості планових перевірок у минулому році більш ніж у 2 рази. Якщо у 2011 році було проведено 12 808 планових контрольних заходів, у 2012 – 10 886, то за 2013 рік – 4 359.

  У 2014 році  заплановано подальше зменшення кількості планових  контрольних заходів не менше ніж на 5 відсотків. «Виконуючи завдання Президента України Віктора Федоровича Януковича щодо послаблення тиску контролюючих структур на суб’єктів містобудівної діяльності у минулому році вдалося структурно перебудувати і суттєво вдосконалити планову контрольно-інспекційну роботу» - підкреслив Голова Державної архітектурно-будівельної інспекції України Олександр Рибак.

  Так до планів перевірок включаються лише об’єкти 4-5 та, частково, 3 категорії складності. Як правило, це багатоповерхові житлові будинки, значні за розмірами соціальні об’єкти, інженерно-транспортні споруди.

  З 2013 року об’єкти 1-2 категорії складності, а це більше 75 відсотків всіх об’єктів будівництва, у т.ч. індивідуальні житлові будинки, у плановому порядку не перевіряються. Таке рішення стало можливим у тому числі завдяки підвищенню ролі технічного та авторського нагляду шляхом сертифікації відповідних спеціалістів. Повна відповідальність за дотримання будівельних норм, проектних рішень на таких об’єктах покладається саме на цих фахівців.

  Тим самим усунуто і певне дублювання контрольних функцій, якими наділені ці фахівці, з повноваженнями інспекторів держархбудконтролю.

  На долю об’єктів V категорії приходиться 11 % проведених перевірок, IV – 17% і III – 72 %. При цьому кількість перевірених об’єктів свідчить про практично повне охоплення плановими перевірками об’єктів 4-5 категорії.

  Скоротилася на 11 відсотків, з 55 306 до 49 830 у минулому році кількість позапланових перевірок. Це цілком можна вважати наслідком наведення певного порядку і підвищення як культури будівельної діяльності так і відповідальності за дотримання будівельного законодавства.

  Разом з тим ще на кожному третьому, перевіреному у позаплановому порядку, об’єкті виявляються порушення будівельного законодавства. За результатами планових перевірках тільки кожний четвертий об’єкт можна віднести до числа благополучних. Це значить, що системи авторського і технічного нагляду належним чином ще не діють. Тільки за півроку Держархбудінспекцією направлено до Мінрегіону майже 200 подань про розгляд питань щодо позбавлення сертифіката фахівців, які здійснюють технічний і авторський нагляд.

  За результатами всіх проведених контрольних заходів винесено майже 19 тисяч приписів про усунення порушень. Як крайній захід зупинялося виконання будівельних робіт на 1700 об’єктах. Найбільше у Львівській, Рівненській, Київській, Донецькій областях, місті Києві та в Автономній Республіці Крим.