• In English
 • У 2014 році Укрзалізниця відремонтує 20 вокзалів та 43 пасажирські платформи
  опубліковано 10 лютого 2014 року о 14:30

  На залізницях України продовжується робота з оновлення об’єктів інфраструктури. Зокрема, у цьому році з метою покращення умов обслуговування пасажирів ремонтно-будівельні підрозділи залізниць планують реконструювати дев’ять вокзалів, ще на одинадцяти провести капітальні ремонти, а також оновити сорок три пасажирські платформи.

  Як повідомили у головному управлінні будівельно-монтажних робіт і цивільних споруд Укрзалізниці, роботи з реконструкції пройдуть на вокзалах станцій Рубіжне, Горлівка та Брусин Донецької залізниці, Бердичів, Старокостянтинів–2, Сербинівці та Конотоп Південно-Західної залізниці, Ромодан Південної залізниці, а також Умань Одеської залізниці.

  Зокрема, на станціях Рубіжне та Горлівка будівельники влаштують шатрові покрівлі, замінять віконні та дверні блоки, реконструюють фасади, проведуть внутрішні оздоблювальні роботи. Замінять покрівлю і на станції Брусин. На станціях Бердичів та Старокостянтинів–2 реконструюють покрівлі і фасади, проведуть роботи з благоустрою прилеглої території, виконають внутрішні оздоблювальні роботи. На станції Сербинівці у минулому році відремонтували покрівлю, а в цьому році оновлять фасад і інтер’єр вокзального приміщення. На станції Конотоп потребує ремонту фасад та покрівля приміського вокзалу. На вокзалі станції Умань будуть завершені роботи з реконструкції покрівлі та фасаду будівлі, а на станції Ромодан будівельники замінять покриття вокзальної покрівлі. За підрахунками, загальна вартість усіх цих робіт складе понад 7 млн. грн.

  Крім цього, ще близько 5 млн. грн. у цьому році Укрзалізниця планує виділити на капітальний ремонт внутрішніх приміщень, фасадів та покрівель одинадцяти вокзалів. Ремонтні роботи пройдуть на вокзалах станцій Микитівка, Попасна, Роя, Скотовата, Кривий Торець Донецької залізниці, Крижопіль, Кіровоград, Зятківці, Кучурган Одеської залізниці, Горбащі та Олевськ Південно-Західної залізниці.

  Також згідно з попередніми планами, у 2014 році підрозділами будівельно-монтажних робіт і цивільних споруд буде відремонтовано 43 пасажирські платформи. У минулому році були виконані роботи на 105 пасажирських платформах.

  Довідково

  Загалом на території залізниць України діють 125 залізничних вокзалів, із них 19 позакласних, 12 — першого класу, 36 — другого класу, 58 — третього класу.

  У 2013 році підрозділами будівельно-монтажних робіт і цивільних споруд залізниць здійснена реконструкція 12 вокзалів та вокзальних комплексів. Найбільший обсяг робіт виконано на станціях Рахів, Рахни, Станишівка, Рокувата, Краматорськ, Кіровоград, Голещина та Сербинівці, Івано-Франківськ та Умань. Ще на 116 вокзалах було проведено ремонт, зокрема, санітарно-технічні, електромонтажні, внутрішні та зовнішні оздоблювальні роботи. Оновлені фасади, замінені покрівлі, віконні та дверні блоки, здійснено благоустрій території станцій. У вересні залізничники Південно-Західної магістралі закінчили реконструкцію станції Рахни Жмеринської дирекції. У жовтні після реконструкції було введено в експлуатацію станцію Ніжин. Також у жовтні працівники Південно-Західної залізниці закінчили будівельно-монтажні роботи на ст. Станишівка та відкрили новий двоповерховий  вокзал на станції Рокувата Придніпровської залізниці. У грудні після реконструкції в повному обсязі відновив роботу вокзал у місті Рахів на Закарпатті.

  Раніше повідомлялося, що Укрзалізниця в 2013 році зробила вокзали більш зручними для людей з особливими потребами.