• In English
 • Для весняно-польових робіт аграрії використають на 10% більше добрив, ніж торік
  опубліковано 10 лютого 2014 року о 14:07

  Аграрії продовжують активну підготовку до вчасного здійснення комплексу весняно-польових робіт. Так, на сьогодні вже накопичено 42% засобів захисту рослин та 74% протруйників, а також 62% мінеральних добрив. Придбаних агрохімікатів вже достатньо для проведення першого весняного підживлення озимих культур. І наразі Уряд продовжує вживати всіх можливих заходів, аби цінова ситуація на міндобрива була стабільною і вони були доступними для сільгоспвиробників. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

  «Для проведення весняно-польових робіт аграрії планують використати майже 1066 тисяч тонн мінеральних добрив. А це на 10% більше, ніж у 2013 році. Наразі сільгоспвиробники вже мають в наявності 62% від потреби. І ми вже зараз бачимо, що закуплених азотних добрив, а це, в основному, аміачна селітра, вистачить для першого підживлення озимини. Загалом же питання проведення весняно-польових робіт та матеріально-технічного забезпечення виробників знаходяться на особистому контролі у Президента. І Міністерство вживає усіх заходів, аби провести комплекс робіт в оптимальні строки і з наявністю необхідних ресурсів», − повідомив Міністр.

  За словами Миколи Присяжнюка, найбільш складною проблемою на ринку мінеральних добрив є цінова політика, яка визначається насамперед кон’юнктурою на світових ринках і спричиняє коливання цін протягом року. Так, на початку січня ціни на основний вид азотних добрив – аміачні, які реалізуються вітчизняними хімічними підприємствами, зросли до 3300 гривень за 1 тонну. Посередницькі компанії у зв’язку з цим також різко підняли ціни і сьогодні пропонують селітру по 3400-3800 гривень, що є рекордною ціною січня-лютого.

  «Уряд оперативно відреагував на зростання ціни на аміачну селітру. Були проведені наради для оптимізації цін на вітчизняні мінеральні добрива. Запропоновані Урядом механізми дали змогу стабілізувати ціни на рівні 3300 гривень, що відповідає цінам 2012-2013 років у цей період. На сьогодні Уряд також розглядає питання щодо прямих постачань мінеральних добрив аграріям через Аграрний фонд. Окрім цього, усім регіонам дано доручення контролювати питання наявності і ціни на міндобрива», − повідомив очільник відомства.