• In English
 • Вже понад 55 тисяч людей отримали допомогу в пунктах обігріву, - О. Вілкул
  опубліковано 04 лютого 2014 року о 13:09

  За інформацією Гідрометцентру України, у Донецькій області ще до 8 лютого утримаються морози від -13 до -3, сила вітру від 0,5 до 3,4 м/с, без опадів. Під час робочої поїздки до Донецька Віце-прем’єр-міністр, Голова Державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Олександр Вілкул перевірив роботу пунктів обігріву в шахтарській столиці. Зокрема, провів робочу нараду щодо роботи соціальних патрулів та пунктів обігріву в одному з таких пунктів на вул. Артема.

  «За завданням Уряду по всіх регіонах України діє понад 5300 пунктів обігріву, у тому числі, кунги – мобільні пункти обігріву, а також працює 1124 соціальних патрулів, до яких входять рятувальники, медики та волонтери. Завдання патрулів надавати людям допомогу і в разі потреби доправляти до пунктів обігріву або медичні установи. Завдяки цьому спочатку холодів по всій Україні вже надано допомогу та врятовано від переохолодження понад 55 тисяч людей, в тому числі за останню добу – майже чотири з половиною тисячі осіб. Порятунок людей – це завдання Уряду номер один», - сказав Олександр Вілкул.

  Голова Донецької ОДА Андрій Шишацький доповів Олександру Вілкулу, що на Донеччині розгорнуто 242 пункти обігріву та працює 53 соціальних патрулі. За добу в пунктах обігріву надали допомогу 566 людям (з 5 грудня – 9869 особам).

  Оскільки за прогнозами Гідрометцентру України, з 9 по 16 лютого в Донецькій області прогнозується значне потепління від +2 до +6, Олександр Вілкул звернув увагу керівників області, міст та районів на забезпеченні безперебійного функціонування каналізаційних мереж, водозаборів, водопровідно-каналізаційних споруд, дренажних систем, аби танення великого снігу не призвело до великих підтоплень.

  «У зв’язку з можливістю різкого потепління, для забезпечення безпеки громадян, за наступні два тижні в регіонах мають бути створені оперативні штаби та мобільні групи для координації робіт з пропуску льодоходу, повені та весняних паводків. А також до 14 лютого – в регіонах мають бути проведені спільні навчання ДСНС, Держводагентства, Мінінфраструктури, Міненерговугілля, Мінрегіону, Мінпромполітики, Мінагрополітики, МВС та місцевих органів влади щодо дій у паводконебезпечний період», - наголосив Віце-прем’єр-міністр Олександр Вілкул.