• In English
 • Українські видавці візьмуть участь у Мінській міжнародній книжковій виставці-ярмарку
  опубліковано 31 січня 2014 року о 12:47

  На ХХІ Мінській міжнародній книжковій виставці-ярмарку «Книги Беларуси», що проходитиме з 5 по 9 лютого у Національному виставковому центрі «БЕЛЕКСПО» у Мінську, українська делегація презентує національну експозицію, проведе День української книги та інші представницькі заходи. Її участь у видавничому форумі забезпечує Держкомтелерадіо України.

  Загалом українська книга буде представлена у Мінську єдиною національною експозицією, яка розміститься на площі 20 квадратних метрів.

  Вона складатиметься з майже 300 видань, книжкових новинок більше 40 вітчизняних видавництв - «Дніпра», «Картографії», «Фоліо», «Грані-Т»,  «Балтії-Друк», «Самміт-книга» та ін.

  У програмі мінської виставки заплановано багато заходів за участю України. Зокрема, 6 лютого відбудеться День української книги, у рамках якого Держкомтелерадіо презентує Національну експозицію «Книги України», а також видання, які вийшли минулого року за програмою «Українська книга». Окремим розділом будуть представлені видання до 200-річного ювілею Тараса Шевченка.

  Держкомтелерадіо та видавництво «Балтія-Друк» представлять також  на національному стенді ілюстроване науково-популярне видання авторства відомого історика Сергія Сегеди «Український Пантеон» про життя, смерть і місця останнього спочинку видатних діячів української історії та культури від Київської Русі до початку ХХ століття, а також видання «Святим дивом сяють храми      Божі ...», приурочене до 200-річного ювілею Тараса Шевченка.

  Відвідувачі виставки також зможуть побачити презентацію рукописних реконструкцій слов’янських рукописів ХІ – ХІV ст., відтворених в майстерні Юрія Храпая (м. Київ). Зокрема, автентичну рукописну копію Дзялинського списку Литовського статуту 1529 року, рукописні «Руську Правду», «Слово о полку Ігоревім», а також копії сторінок Київського Євангелія 1393 року тощо. Кожна з робіт виконана вручну пером із застосуванням старовинних технік і матеріалів.

  Українські видавці у рамках роботи виставки візьмуть участь у семінарах, круглих столах та ділових зустрічах із закордонними колегами, на яких обміняються досвідом щодо ключових питань галузі та налагодять відповідні коопераційні зв’язки. Це, у свою чергу, дасть перспективу пожвавлення книгообміну між країнами-учасниками, поглиблення міжнародного співробітництва у книговидавничій галузі та розвитку виставкової діяльності. Після завершення книжкового форуму українська делегація передасть кращі зразки вітчизняної книговидавничої галузі для громади співвітчизників у Білорусі.