• In English
 • Понад 900 млн. грн. у держбюджеті-2014 рік передбачено на реалізацію державних житлових програм
  опубліковано 29 січня 2014 року о 14:33

  Понад 900 млн. грн. у державному бюджеті на 2014 рік передбачено на реалізацію державних житлових програм. Зокрема, на програму будівництва доступного житла 30/70% (коли 30% вартості сплачує держава, 70% громадянин) передбачено 100 млн. грн., на програму здешевлення вартості іпотечних кредитів, яка реалізується в рамках соціальної ініціативи Президента України «Доступне житло» (кредитна ставка не перевищує 16% - з яких лише 3% сплачує громадянин, решту – 13% - компенсує держава) – 340 млн. грн., на програму «Молодіжного кредитування» - 126 млн. грн., на програму кредитування сільських забудовників «Власний дім» - 48 млн. грн., на забезпечення житлом інвалідів війни – 300 млн. грн. Крім того, на реалізацію перших чотирьох програм передбачається також виділення коштів з місцевих бюджетів. Про це повідомив в.о. Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Темник.

  За його словами, нещодавно Мінрегіон затвердив рішення Міжвідомчої комісії з розгляду пропозицій щодо формування переліку об′єктів житлового будівництва, на добудову яких можуть спрямовуватися кошти, яким визначено більше 300 об’єктів житла, в яких громадяни можуть придбати більше 9300 квартир в рамках реалізації програми будівництва (придбання) доступного житла та здешевлення вартості пільгових іпотечних кредитів.

  «До нас постійно надходять схвальні відгуки від громадян-учасників державних житлових програм. Люди нам пишуть, що з допомогою держави вони врешті змогли вирішити своє житлове питання. Це говорить про те, що ми рухаємося правильним напрямком. Тому головне завдання – створити всі належні умови для того, щоб якомога більше наших громадян змогли скористатися підтримкою держави і придбати власне житло. Кошти в держбюджеті на такі цілі передбачені. Важливо, щоб на місцях якомога швидше затвердили бюджети, в яких також мають передбачити кошти для реалізації житлових програм», - сказав Геннадій Темник.

  Він поінформував, що 39 тисяч громадян виявили бажання взяти участь у державних житлових програмах. У регіонах підготовлено 43 земельні ділянки, на яких планується спорудити 194 житлових будинки загальною площею 1,2 млн. кв. метрів, що дозволить забезпечити житлом близько 22 тисяч сімей. Документи на землекористування є на всі земельні ділянки.

  Нагадаємо, в.о. Віце-прем’єр-міністар Олександр Вілкул заявив, що для зменшення вартості будівництва доступного житла Урядом запроваджено низку механізмів. Зокрема, за рахунок бюджетних коштів до будівельних майданчиків проводяться необхідні інженерні мережі: електро-, водо-, теплопостачання та каналізація. Надається допомога в отриманні забудовником земельних ділянок.