• In English
 • 19 областей завершили трансформацію ЦНАПів
  Міністерство цифрової трансформації України, опубліковано 08 липня 2021 року о 16:52

  Після прийняття закону про оптимізацію мережі ЦНАП їхня кількість при органах місцевого самоврядування збільшилася з 486 до 868. Уже в 19 областях завершений процес трансформації ЦНАПів «колишніх» райдержадміністрацій на ЦНАПи органів місцевого самоврядування. Це дозволяє не лише зробити адмінпослуги доступнішими, а й робить процес їх отримання швидким та ефективним.

  У 5 областях (Вінницька, Запорізька, Полтавська, Одеська та Харківська) до кінця року залишилося утворити по 1 ЦНАП ОМС.

  Про це заявив заступник Міністра цифрової трансформації Олександр Шелест під час круглого столу на тему «Доступні адміністративні послуги як індикатор реформи децентралізації» комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

  «Питання трансформації ЦНАП РДА є пріоритетним. Тримаємо на постійному контролі стан утворення ЦНАП ОМС. Наразі працюємо над переданням майна з державної та спільної власності територіальних громад у власність міських, селищних територіальних громад для забезпечення функціонування ЦНАП ОМС», - зазначив Олександр Шелест.

  Щоб допомогти громадам у розбудові мережі центрів, держава виділила 231 млн грн субвенції. Ці гроші спрямовані в 165 громад для трансформації ЦНАПів та підвищення якості адміністративних послуг.

  Це означає, що:

  • 5 млн українців отримають доступ до адміністративних послуг у комфортних умовах;
  • 24 громади вперше збудують ЦНАПи;
  • 19 громад отримають допомогу для перетворення ЦНАПів райдержадміністрації у ЦНАПи органу місцевого самоврядування;
  • 122 громади покращать та осучаснять свої ЦНАПи, зроблять реконструкцію, капітальний ремонт та придбають нове обладнання;
  • відкриються понад 100 Дія Центрів;
  • запрацюють 50 зон Дія.Бізнес для консультацій підприємців у ЦНАП.

  Мета Мінцифри — збільшити мережу до 1438 ЦНАПів до 2023 року. Завдяки цьому доступ до якісних послуг отримає кожна громада.