• In English
 • Синхронізація з ENTSO-E відкриває можливості для інвестування в українську енергетику, - Герман Галущенко
  Міністерство енергетики України, опубліковано 08 липня 2021 року о 17:22

  Українська енергосистема перебуває в процесі трансформування, і це відкриває низку варіантів для залучення інвестицій.

  На цьому наголосив Міністр енергетики України Герман Галущенко під час виступу на панельній дискусії «Бізнес середовище та інвестиційний клімат» Конференції з реформ в України, яка проходить у Вільнюсі.

  Він зазначив, що пріоритетом для Міністерства енергетики є синхронізація енергосистеми України з європейською системою ENTSO-E.

  «Для цього нам потрібні високоманеврові потужності, подальший розвиток зеленої енергетики. З’являється велика кількість нових можливостей і технологій: energy storage, водень. Це дуже широке поле для залучення інвестицій в будь-яких організаційних формах співпраці з Україною», - наголосив Герман Галущенко.

  Інтеграція української та європейської енергосистем дасть можливість бізнесу розширювати ринки збуту та вже зараз прораховувати необхідні обсяги інвестицій.

  «Історично українська енергосистема будувалася як експортоорієнтована, тому технічно ми готові до синхронізації. Паралельно маємо здійснити низку регуляторних реформ, щоб привести внутрішній ринок у повну відповідність до європейських стандартів. Це дасть можливість інвестувати кошти в енергетику України і експортувати електроенергію для продажу на європейському ринку. Це набір можливостей для інвестицій, які можна розрахувати в конкретних цифрах», - наголосив Міністр.

  Він додав, що Україна потребує нових технологій і досвіду їхнього впровадження, проте також готова ділитися своїм досвідом та обирати такі форми партнерства, які забезпечать бізнесу стабільну роботу і захист інвестицій.