• In English
  • 13 вересня відбулось чергове засідання Секторальної робочої групи координації міжнародної технічної допомоги «Гендерна рівність»
    Апарат Урядового уповноваженого з питань гендерної політики, опубліковано 13 вересня 2024 року о 15:39

    Урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко взяла участь у засіданні Секторальної робочої групи «Гендерна рівність», де вона є співголовою разом з радницею Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Євгенією Лукʼянченко, представницею посольства Швеції в Україні Христиною Рибачок та представницею посольства Канади в Україні Оленою Трапезніковою.

    Мета засідання - продовження діалогу з партнерами з розвитку щодо забезпечення гендерного мейнстрімінгу в структурі координації міжнародної технічної допомоги, представлення пріоритетних напрямів державної гендерної політики на 2024-2025 роки, реалізація яких потребує подальшої донорської підтримки, а також визначення нових форматів координації роботи з врахуванням можливостей та ресурсу.

    У заході взяли участь представники посольств, міжнародних організацій, партнерів з розвитку, міністерств, інших центральних органів виконавчої влади та інституцій громадянського суспільства.

    Катериною Левченко спільно з заступником Міністра соціальної політики Іриною Постоловською висвітлено пріоритетні напрями гендерної політики, серед яких:

    • просування рівних прав і можливостей жінок і чоловіків (гендерного мейнстрімінгу) у різноманітних сферах державного управління та суспільного життя;
    • забезпечення інклюзивного та гендерно чутливого відновлення України;
    • розширення економічних можливостей для жінок та забезпечення гендерної рівності, включаючи рівну оплати праці за роботу рівної цінності для жінок і чоловіків;
    • створення комплексної системи запобігання та протидії насильству за ознакою статі і експлуатації;
    • створення комплексної системи запобігання та протидії сексуальному насильству, повʼязаному з війною;
    • реалізація порядку денного Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 “Жінки, мир, безпека”, включаючи сектор безпеки і оборони;
    • підтримка жіночого руху, жіночих організацій, а також організацій громадянського суспільства у впровадженні гендерної політики.

    За участі представників посольств Німеччини та Великої Британії в Україні, ООН Жінки в Україні Українського жіночого фонду обговорено можливості координації роботи Міжнародного Альянсу гендерно відповідального відновлення. Він був створений за ініціативою урядів Німеччини та України і при підтримці ООН Жінки, Платформи забезпечення гендерного мейнстрімінгу та інклюзії у відновленні та її Консультативної панелі неурядових організацій.

    Членами Секторальної робочої групи погоджено створення матриці спільних результатів партнерів з розвитку та Уряду щодо включення гендерної складової в програми міжнародної технічної допомоги.

    Також визначено подальші кроки в діяльності даної робочої групи щодо наскрізного включення гендерної тематики в роботу інших секторальних груп.