У Києві відбулась міжнародна конференція високого рівня «United for Justice. Accountability for the Attacks against Civilian Objects» (U4J) — «Об’єднані заради справедливості».
Головна мета цьогорічної конференції – об’єднання зусиль світової спільноти для притягнення до відповідальності всіх винних у вчиненні міжнародних злочинів проти України, зокрема за масовані російські атаки на цивільну інфраструктуру.
Однією з ключових тем конференції стало питання руйнування зернових терміналів та інфраструктури портів, що спричинило значні економічні втрати та загрожує глобальній продовольчій безпеці. За останні два роки росія знищила 280 об'єктів портової інфраструктури, понад 150 транспортних засобів, 17 цивільних суден, у тому числі понад 100 тисяч тонн зернових вантажів.
«Україна залишається одним з найбільших світових експортерів агропродукції, тому захист українських портів – це порятунок мільйонів людей від голоду. Рік тому, завдяки підтримці військово-морських сил ЗСУ та наших міжнародних партнерів Україна запустила в роботу морський коридор. Попри постійні обстріли ворогом портової інфраструктури, цей коридор не припиняв своєї роботи.За цей час портами було оброблено 2 523 суден і перевантажено понад 68 мільйонів тонн вантажів, з яких 46 мільйонів тонн агропродукції пішли на експорт до понад 46 країн світу. Це більше, ніж було експортовано за час дії Зернової ініціативи, що демонструє: навіть під час війни Україна виконує свої міжнародні зобов'язання та робить вагомий внесок у світову продовольчу безпеку», — наголосив заступник Міністра розвитку громад та територій України Сергій Деркач.
Ключові пріоритети Міністерства розвитку громад та територій України залишаються незмінними та спрямовані на забезпечення безпеки, відновлення та розвиток стратегічних об’єктів інфраструктури.
У зв'язку з цим основні завдання Міністерства у цьому напрямку включають:
Конференція є важливим кроком на шляху до мобілізації міжнародних зусиль для документування та розслідування воєнних злочинів в Україні, зміцнення справедливості, юридичної відповідальності та довгострокової стійкості.