• In English
 • Звіт антикорупційної діяльності 2020: НАЗК презентувало Уряду проект Національної доповіді
  Національне агентство з питань запобігання корупції, опубліковано 14 квітня 2021 року о 14:24

  14 квітня Голова Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександр Новіков презентував Кабінету Міністрів проект Національної доповіді щодо реалізації антикорупційної політики в 2020 році.

  Проект Нацдоповіді містить результати роботи як НАЗК, так і інших уповноважених структур: Національної поліції, Національного антикорупційного бюро України, органів прокуратури, судів тощо.

  Крім числових показників, НАЗК презентувало експертні висновки щодо глобальних процесів та викликів у сфері протидії корупції. Зокрема, опис ситуації щодо розробки та затвердження Антикорупційної стратегії, залучення та співпраці з міжнародними організаціями, стан виконання міжнародних зобов’язань тощо.

  «Найголовніший крок для ефективної протидії корупції – ухвалення та виконання Антикорупційної стратегії на 2021–2025 роки. Ще минулого року Стратегію ухвалив Уряд. Наразі очікуємо голосування Верховної Ради у другому читанні», – зазначив Голова НАЗК.

  Він додав, що важливою проблемою залишається розгляд справ щодо корупції судами, адже відсутність змін у судовій системі призводить до руйнування реалізації принципу невідворотності покарання. Так, станом на 31 грудня 2020 року у судах перебувало 5 259 відповідних проваджень. При цьому за рік суди розглянули лише 1 316 проваджень, які стосуються корупційних злочинів.