• In English
 • Звернення Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з нагоди Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 27 січня 2019 року о 09:00

  Шановні співвітчизники!

  Голокост є однією з найжахливіших трагедій в історії людства. Озброєний людиноненависницькою ідеологією, нацистський режим знищив шість мільйонів людей лише за факт їх приналежності до єврейської та ромської національності. Жертвами Голокосту також були представники інших етнічних спільнот, соціальних, політичних груп, яких переслідували нацисти.

  Страшним нагадуванням про нацистські дії залишаться споруди таборів смерті, одним з яких є Аушвіц-Біркенау в Польщі. Лише в ньому було знищено щонайменше півтора мільйона людей.

  Голокост – це один з найбільш важких історичних уроків, який показує, до чого призводять тоталітарні ідеології, які ставлять інтереси окремої нації чи групи людей вище за інших та проголошують нерівність, нетерпимість, ксенофобію та людиноненависництво основою суспільних і міждержавних відносин.

  Зберегти пам’ять про цю трагедію є нашим прямим обов’язком перед нинішнім та майбутніми поколіннями. Осмислення тих подій і пам’ять про них є однією з важливих передумов для побудови нашої цивілізації на принципах гуманізму та поваги до прав людини, виявлення і нейтралізації тих державних політик у світі, які можуть повторити злочини нацистів.

  Вічна пам’ять жертвам Голокосту.

   Прем’єр-міністр України                                Володимир ГРОЙСМАН 

  Звернення Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з нагоди Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту