• In English
 • Звернення Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана з нагоди Дня прав людини
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 10 грудня 2017 року о 09:01


  Шановні громадяни!

  Сьогодні весь світ відзначає заснований Організацією Об’єднаних Націй День прав людини, який встановлено на честь річниці прийняття 10 грудня 1948 р. Загальної декларації прав людини.

  Цей основоположний документ визначає цінності та ключові пріоритети в розвитку демократичних та цивілізованих країн світу, нормативно-правове поле яких повністю відображає принципи Декларації, зокрема в конституціях і законах.

  В українському суспільстві тема прав людини є генеральною та багатогранною і наскрізною ниткою проходить через усю нашу драматичну історію, як у часи становлення української культурної, а згодом політичної нації, так і сьогодні – в добу вирішального вибору, який зробила Україна на шляху до європейської інтеграції.

  Ще в далеких 90-х наша держава ратифікувала Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод, що передбачало визнання міжнародного судового інструменту захисту для громадян, постраждалих від насильства, дискримінації та порушення прав людини. Визнання Україною юрисдикції Європейського суду стало вагомим фактором на шляху до подальшої демократизації нашого суспільства, твердим бажанням нашої країни перебувати в орбіті європейської правової культури, прагненням наших громадян жити в демократичній, цивілізованій, правовій державі.

  Дві епохальні події в новітній історії України – Помаранчева революція 2004 року і Революція Гідності 2014 року – показали цілому світу незламну волю українців жити в такій державі, де людська гідність, права і свободи людини є недоторканними. Ми добре знаємо ту важку і велику ціну, яку заплатило наше суспільство за відстоювання прав людини, і ніколи не забудемо імена героїв, які полягли за омріяну країну нашого спільного майбутнього – безпечну для майбутніх поколінь, країну рівних можливостей і визнання людини як основної соціальної цінності.

  Сьогодні час нових викликів і великих справ. Ми запроваджуємо структурні реформи, які сприятимуть піднесенню добробуту громадян, зростанню суспільного і соціального статусу кожної особистості. Пріоритетними темами захисту прав людини в Україні є подолання бідності, боротьба з домашнім насильством, встановлення гендерної рівності, рішуча протидія дискримінації різних форм.

  Переконаний, що ми неухильно долатимемо перешкоди, щоб наші громадяни могли пишатися своєю державою і вірити в торжество права та справедливості. Це є важливим завданням, для вирішення якого вже сьогодні нам потрібно закласти надійний правовий і політичний фундамент.

   

  Прем’єр-міністр України                                                   Володимир ГРОЙСМАН