• In English
 • Держенергоефективності та Хмельницька ОДА впроваджуватимуть енергоменеджмент у бюджетних закладах області

  Держенергоефективності та Хмельницька ОДА підписали Меморандум про співпрацю щодо впровадження енергоменеджменту у бюджетних закладах міста. Обмін документами відбувся 8 грудня у рамках семінару «Енергоменеджмент у бюджетній сфері: реалії енергоефективності без капіталовкладень».

  За умовами Меморандуму влада області у співпраці з Агентством розробить положення про впровадження системи енергоменеджменту, забезпечить навчальну підготовку енергоменеджерів та впроваджуватиме енергоефективні заходи у бюджетних установах.

  «Енергоменеджмент – дієвий інструмент оптимізації енерговитрат у будівлях. Завдяки цьому можна суттєво зменшити енергоспоживання та відповідно зекономити бюджетні кошти. Так, наприклад, у Житомирі за рік дії енергомоніторингу у бюджетних закладах заощаджено 4,4 млн грн, а у Коростені – 3 млн гривень», - запевнив начальник управління енергетичного менеджменту та стандартизації ДерженергоефективностіПавло Ладецький, презентуючи покрокову стратегію впровадження енергоменеджменту.

  Про здобутки та плани Хмельниччини у сфері енергоефективності розповіли заступник Голови Хмельницької ОДА Олег Гуменний та перший заступник Голови Хмельницької облради Неоніла Андрійчук.

  У свою чергу, Володимир Гончарук,  заступник Хмельницького міського голови, акцентував увагу на ключових досягненнях міста у напрямку зменшення енергозалежності.

  Зокрема, у м. Хмельницький та м. Кам’янець-Подільський вживаються заходи з впровадження енергоменеджменту. Про результати енергомоніторингу у майже 150 бюджетних закладах м. Хмельницького повідомив Дмитро Леськів, заступник завідувача відділу енергоменеджменту Хмельницької міської ради.

  Також, у ході семінару консультант проекту GIZ «Реформа в сфері енергоефективності України» Ірина Гудзь та експерт Дмитро Сакалюк поділилися рекомендаціями щодо впровадження енергоменеджменту та стимулювання роботи фахівців у цій сфері.

  Довідково

  Семінар організовано Держенергоефективності спільно з Хмельницькою ОДА, Хмельницькою міською радою, Проектом GIZ «Реформа в сфері енергоефективності України», Представництвом Фонду ім. Ф. Ебертав Україні.