• In English
 • Звернення Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з нагоди Дня пам’яті захисників України
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 29 серпня 2019 року о 10:21


  Шановні співвітчизники!

  Відсьогодні щороку українське суспільство вшановуватиме День пам’яті захисників України, які загинули у боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність нашої країни.

  Дата 29 серпня – завершення драматичного відходу українських військових підрозділів з Іловайського котла − займе почесне місце в нашій національній пам’яті. Іловайська трагедія та військові злочини проти цивільних і військових громадян України в ті гарячі серпневі дні 2014 року стали наслідком підступного і прямого збройного вторгнення російської армії. І вшанування Дня пам’яті захисників України покликане увіковічити героїв-захисників, які полягли в нерівних боях у ході російської агресії на Донбасі.

  Необхідність гідного вшанування пам’яті військовослужбовців та учасників добровольчих формувань, які загинули, стримуючи російську гібридну терористичну агресію, в суспільстві визріла давно. Військовослужбовці, ветерани, волонтери, журналісти, історики, письменники, митці, краєзнавці, книговидавці, інші представники громадськості, а також органи місцевого самоврядування та органи центральної влади вже зробили безпрецедентну роботу щодо вшанування наших полеглих захисників у різних регіонах України.

  Вшануймо сьогодні всіх полеглих захисників України хвилиною мовчання.

  Вічна пам’ять нашим захисникам!

  Слава Україні! Героям слава!


  З повагою

  Прем’єр-міністр України                                                  Володимир ГРОЙСМАН


  Звернення Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з нагоди Дня пам’яті захисників України