• In English
 • Завдяки децентралізації громади отримали всі необхідні послуги на місця, – Геннадій Зубко
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 29 серпня 2019 року о 10:28

  Раніше за усіма послугами потрібно було їхати в район. А тепер за рахунок реформи децентралізації навпаки послуга наближається до людей. Ми передаємо повноваження на громади, які створюються на базовому рівні. У громаді передбачені і адміністративні сервіси, і освіта, і охорона здоров’я, делеговані державою. Тобто практично все те, що було колись в районі, сьогодні наближено до громади. Про це в інтерв’ю інтернет-виданню «Цензор.net» заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

  «Людям вже не потрібно їхати в район за якоюсь довідкою. Їм потрібно звернутися до місцевого ЦНАПу й отримати всі адмінпослуги, в тому числі і соціальні. За нашою методикою ЦНАП повинен бути не далі, як 25 км від людини, в 30-хвилинній доступності. А раніше до райцентру інколи потрібно було їхати 50 чи 60 км», — підкреслив урядовець і повідомив, що зараз ЦНАПи при райдержадміністраціях вже менш ефективні ніж ті, що створені в громадах.

  «Тому що громада може і оплату праці поставити, і забезпечити програмним забезпеченням за допомогою нашої інформаційної системи «Вулика» краще, і, найголовніше – громада ще на цьому і заробляє. Минулого року місцеве самоврядування заробило 2,3 млрд на послугах», – наголосив Геннадій Зубко.

  За його словами, з реформою децентралізації люди мають змогу отримати всі послуги на місці. Станції поліції або поліцейські відділення будуть в громаді. Рятувальна служба, первинна медична допомога, якісні школи і дитячі садочки. Практично весь спектр послуг, який потрібен людині.