• In English
 • Зниження облікової ставки одразу на 2 пункти свідчить про стабільний позитивний тренд в економіці України, - Олексій Гончарук
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 12 грудня 2019 року о 16:49

  Сьогодні Національний банк України знизив облікову ставку одразу на 2 пункти: з 15,5% до 13,5%.

  "Це - дешевші кредитні ресурси не лише для населення, а й для бізнесу. А ще - зниження облікової ставки означає, що Нацбанк не бачить загрози для низької і стабільної інфляції. Отже, зниження інфляції до 5% у листопаді - не разова перемога, а прогнозований і очікуваний тренд", - підкреслив Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук.

  Глава Уряду також додав, що вказаний показник, оприлюднений Національним банком України, є також показником стабільності економіки.

  "Це підтвердження, що економіка стабільна та сильна, в умовах якої громадяни можуть без остраху заощаджувати кошти в національній валюті - гривні, а бізнес - інвестувати у майбутнє", - зазначає Прем'єр-міністр України.

  За його словами, зниження інфляції та облікової ставки НБУ стало можливим через зміцнення гривні.  

  "Меморандум про співпрацю між Урядом та НБУ також важливий інструмент для досягнення стійкого економічного зростання і цінової стабільності", - впевнений Олексій Гончарук.

  Зниження облікової ставки одразу на 2 пункти свідчить про стабільний позитивний тренд в економіці України, - Олексій Гончарук