• In English
 • За підтримки ЄС для радіологічних навчально-тренувальних центрів було розроблено навчальні модулі з поводження з РАВ

  У місті Славутич за участі ДАЗВ, Європейської Комісії та іспанської компанії «Idom» відбулося закриття проекту «Вдосконалення національної системи підготовки персоналу у сфері поводження з радіоактивними відходами, зняття з експлуатації та реабілітації». Проект фінансувався Європейським Союзом і був спрямований на розробку навчальних матеріалів щодо поводження з радіоактивними відходами та їх імплементацію в українських навчально-тренувальних центрах Києва та Славутича.

  «Високий рівень кваліфікації персоналу – одна з головних вимог для гарантії безпечного поводження з радіоактивними відходами, захисту працівників, населення та довкілля. Тому розвиток українських систем підготовки перебуває у фокусі співробітництва ЄС-Україна у сфері ядерної безпеки», - зазначив Ганс ван Вліет, керівник проекту з боку Європейської Комісії.

  За обсягом радіоактивних відходів Україна посідає друге місце в Європі та четверте у світі. Поводження з цими матеріалами потребує особливої обережності, обладнання та навичок, і тому сучасне й ефективне навчання персоналу всіх рівнів у організаціях, що виконують такі роботи, є вкрай важливим.

  Як зазначила начальник відділу з питань Чорнобильської АЕС та поводження з відпрацьованим ядерним паливом ДАЗВ Марія Вербило, цей проект став важливим кроком вперед щодо розвитку української системи підготовки персоналу для поводження з радіоактивними відходами, зняття з експлуатації та реабілітації. «Отримані у результаті реалізації проекту матеріали дозволять Учбово-тренувальному центру Чорнобильської атомної станції та Українському радіологічному навчальному центру застосовувати передову міжнародну практику для підготовки персоналу та підвищення кваліфікації. Державне агентство України з управління зоною відчуження дуже вдячне Європейському Союзу за постійну підтримку», - зазначила вона.

  Тепер Чорнобильська атомна електростанція та українські радіологічні навчальні центри володіють навчальними модулями найвищих міжнародних стандартів і мають добре підготованих інструкторів для виконання існуючих та майбутніх навчальних програм і практичних занять.

  Довідково

  Проект ЄС «Вдосконалення національної системи підготовки персоналу у сфері поводження з радіоактивними відходами, зняття з експлуатації та реабілітації» є одним з 19 триваючих проектів ЄС з ядерної безпеки. Проект виконував консорціум у складі двох іспанських організацій («Idom» і «GDES») та їхнього українського партнера, Інституту підтримки експлуатації атомних електростанцій. До ряду партнерів увійшли Державне агентство України з управління зоною відчуження, як бенефіціар проекту, Учбово-тренувальний центр Чорнобильської АЕС, Український радіологічний учбовий центр і Державне спеціалізоване підприємство «Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами».