• In English
 • «Житлові приміщення для ВПО»: обрано ще 100 родин-переможців
  Міністерство розвитку громад та територій України, опубліковано 18 листопада 2021 року о 09:31

  Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву провів четвертий етап відбору для участі в проекті «Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб». Відтак ще 100 родин ВПО зможуть отримати пільговий житловий кредит. Про це повідомив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

  «Забезпечення доступним житлом внутрішньо переміщених осіб – чи не найгостріше соціальне питання в країні. Реалізація проекту «Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб» є ефективним кроком до розв’язання цієї проблеми. Проект має значний попит, наразі зареєстровано понад 21,5 тисячі заяв на участь», – підкреслив Олексій Чернишов.

  «Механізм відбору учасників проекту прозорий. Як і на попередніх трьох етапах відбору переможців визначали методом випадкового вибору за допомогою генератора випадкових чисел із застосуванням програмного забезпечення. Загалом за результатами чотирьох відборів вже обрано 700 переможців», – сказала заступник Міністра Наталія Козловська.

  Зазначимо, застосоване програмне забезпечення, запропоноване Імплементаційним консультантом (IPC GmbH), а також погоджене німецьким банком KfW і є таким, що відповідає вимогам законодавства щодо захисту персональних даних.

  Для забезпечення контролю і прозорості процедура відбору здійснювалась за участю представників Мінреінтеграції, Імплементаційного консультанта і Держмолодьжитла. Процес відбору транслювався онлайн.

  Перелік переможців уже оприлюднено на офіційному веб-сайті Держмолодьжитла.

  Зауважимо, формування реєстру кандидатів було припинено на добу, протягом якої здійснюється відбір переможців. Прийом заяв для включення до реєстру буде відновлено з 18 листопада 2021 року.

  Проект реалізується у межах Угоди про фінансове співробітництво між Кабінетом Міністрів України та Урядом Федеративної Республіки Німеччина. Для його фінансування Уряд Німеччини через банк KfW надав грант у розмірі 25,5 млн євро.

  Довідково

  Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву заснований Кабінетом Міністрів України. Міністерство розвитку громад та територій є уповноваженим органом управління Фонду.

  Кредитну програму «Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб» реалізовують спільно Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, Кредитна Установа для Відбудови KfW, Франкфурт-на-Майні та Держмолодьжитло. Отримувачем коштів є Мінреінтеграції, виконавцем проекту – Держмолодьжитло.

  За умовами програми, кредити ВПО надаватимуть на термін до 20 років під 3 відсотки річних, виходячи з нормативної площі житла (21 кв. м загальної площі на особу і додатково 10,5 кв. м на сім’ю).

  Об’єктами кредитування можуть бути квартира у багатоквартирному житловому будинку чи одноквартирний житловий будинок, прийняті в експлуатацію не більш 35 років тому чи реконструйовані не більше 25 років тому.