• In English
 • «Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб»: ще 150 сімей отримали право на кредитування
  Міністерство розвитку громад та територій України, опубліковано 02 вересня 2021 року о 12:00

  Чергові 150 кандидатів із переліку зареєстрованих отримали право на кредитування по програмі «Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб». Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву провів другий етап відбору.

  Перелік сімей, які отримали право на кредитування, оприлюднено на веб-сайті Держмолодьжитла та його регіональних управлінь. Відбір було проведено за допомогою генератора випадкових чисел із застосуванням програмного забезпечення RandomPicker, запропонованого Міжнародним консультантом (IPC GmbH) й погодженого німецьким банком KfW (такого, що відповідає вимогам законодавства щодо захисту персональних даних).

  Проект реалізується у межах Угоди про фінансове співробітництво між Кабінетом Міністрів України та Урядом Федеративної Республіки Німеччина. Для його фінансування Уряд Німеччини через банк KfW надав грант у розмірі 25,5 млн євро.

  Зазначимо, за умовами проекту «Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб», кредити надаватимуться на термін до 20 років під 3% річних, виходячи з нормативної площі житла (21 кв. м загальної площі на людину і додатково 10,5 кв. м на сім’ю). Об’єктами кредитування можуть бути квартира в багатоквартирному житловому будинку або одноквартирний житловий будинок, прийняті в експлуатацію не більш ніж 35 років тому або реконструйовані не більш ніж 25 років тому.

  Нагадаємо, в липні у Фонді Держмолодьжитло було відібрано перші 150 сімей-учасників проекту «Житло для внутрішньо переміщених осіб». Раніше Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов зазначив, що забезпечення житлом залишається одним з найважливіших соціальних питань в Україні й особливо актуальним для внутрішньо переміщених осіб.

  Довідково

  Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву заснований Кабінетом Міністрів України. Міністерство розвитку громад та територій є уповноваженим органом управління Фонду.

  Кредитну програму «Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб» реалізовують спільно Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, Кредитна Установа для Відбудови KfW, Франкфурт-на-Майні та Держмолодьжитло. Отримувачем коштів є Мінреінтеграції, виконавцем проекту – Держмолодьжитло.