• In English
 • Завершено підготовку пре-ТЕО за проектом концесії першого і контейнерного терміналів порту «Чорноморськ»
  Міністерство інфраструктури України, опубліковано 16 квітня 2021 року о 15:58

  Завершено підготовку пре-ТЕО за проектом концесії першого і контейнерного терміналів порту «Чорноморськ». Про це йшлося під час наради Міністра інфраструктури Владислава Криклія з представниками ЄБРР та IFC сьогодні, 16 квітня. Консорціум консультантів на чолі з компанією «Касталія Едвайзерс» провів презентацію результатів дослідження, на основі якого найближчим часом розпочнеться підготовка концептуальної записки проекту.

  Участь у заході взяли в.о. голови ДП «АМПУ» Олександр Голодницький, керівник сектору інфраструктури в Україні ЄБРР Марк Магалецький, старший експерт з інвестицій IFC Олег Кудашов, голова Проектного офісу «SPILNO» Тарас Бойчук, консультанти та інші фахівці IFC, ЄБРР, ДП «АМПУ», представники Міністерства.

  «Мінінфраструктури висловлює вдячність постійним міжнародним партнерам ЄБРР та IFC за сприяння фаховій та своєчасній підготовці пре-ТЕО проекту концесії першого та контейнерного терміналів порту «Чорноморськ». Очікуємо, що наступний важливий крок у процесі підготовки концесійного проекту – розробка концептуальної записки – займе не більше місяця і буде фіналізований протягом квітня. Мінінфраструктури спільно з Адміністрацією морських портів України готується до укладення тристороннього договору з міжнародною фінансовою організацією для підготовки ТЕО і проекту конкурсної документації. Також ЄБРР та IFC погодилися найближчим часом розпочати процедуру відбору радників для розробки ТЕО та конкурсної документації щодо обох концесійних проектів», - повідомив Владислав Криклій.

  Нагадаємо, проекти концесії першого та контейнерного терміналів, а також поромного комплексу ДП «МТП «Чорноморськ» входять до Переліку пріоритетних для держави інвестиційних проектів до 2023 року, затвердженого Урядом. Після аналізу та затвердження концептуальної записки Мінінфраструктури з урахуванням позицій профільних центральних органів виконавчої влади прийматиме рішення щодо доцільності підготовки ТЕО з подальшим підписанням тристоронньої угоди з МФО. Передбачається, що внаслідок успішного здійснення обох концесійних проектів в порту Чорноморськ буде залучено близько 150 млн доларів інвестицій.