• In English
 • Завдання ДАБІ – забезпечити прозорі умови роботи в сфері містобудування
  Державна архітектурно-будівельна інспекція України, опубліковано 01 жовтня 2018 року о 17:26

  Сьогодні від системи держархбудконтролю очікують прозорих умов роботи і завдання кожного працівника сфери забезпечити їх. Про це йшлося на нараді в Миколаївській обласній державній адміністрації із учасниками містобудівного процесу регіону.

  Як було зазначено під час заходу, в системі державного архітектурно-будівельного контролю вже проведено необхідні зміни та впроваджено в життя значну кількість реформ. Зокрема, зазнала змін дозвільна система, процедури було спрощено та впорядковано на засадах прозорості, відкритості та доступності.

  Нині реалізовується новий проект у цій сфері – запуск онлайн-платформи «Прозора ДАБІ». Це сервіс на сайті Держархбудінспекції, де відображається стан розгляду дозвільних документів у будівництві. Таким чином, замовники будівництва в режимі он-лайн можуть відслідковувати процес опрацювання ДАБІ своєї заяви на отримання дозволу, заяви про внесення змін до дозволу, сертифіката.

  «Перед нами стоїть ціль – відійти від стандартів та штампів минулого, за якими ДАБІ вважали закритим та недоступним органом влади. Сьогодні ми прагнемо бути, у першу чергу, адміністративно-консультативним партнером учасників будівельного ринку, який готовий обговорювати і вирішувати наявні проблеми», – зазначив в.о. начальника Управління Держархбудінспекції у Миколаївській області Андрій Грейц.

  «Будівельна амністія» ще один крок назустріч українцям. З 5 вересня набрав чинності наказ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства від 3 липня 2018 року №158, яким затверджено порядок узаконення самочинно збудованих об’єктів незначного класу наслідків (СС1).

  Спрощений механізм з легалізації самобудов поширюється на приватні, садові та дачні будинки, господарські будівлі і споруди загальною площею до 300 м², збудовані у період з 5 серпня 1992 року по 9 квітня 2015 року, а також – на будівлі і споруди сільськогосподарського призначення, збудовані до 12 березня 2011 року. Але тільки в тому випадку, коли самочинні об’єкти збудовані на земельній ділянці відповідного цільового призначення. Штрафні санкції до легалізованих по «амністії» об’єктів не застосовуються.