• In English
 • Затверджено оновлений порядок попереднього узгодження ціноутворення у контрольованих операціях
  Міністерство фінансів України, опубліковано 28 жовтня 2021 року о 15:00

  Рішенням Кабінету Міністрів затверджено нову редакцію Порядку попереднього узгодження ціноутворення у контрольованих операціях, за результатами якого укладаються договори, що мають односторонній, двосторонній та багатосторонній характер, для цілей трансфертного ціноутворення. 

  Прийнятою постановою передбачено:

  •    єдина форма заяви про попереднє узгодження ціноутворення,
  •   подання заяви з додатками великим платником податків до ДПС засобами електронного зв’язку під час як підготовчого розгляду, так і під час процедури узгодження ціноутворення в контрольованих операціях, а також у разі продовження періоду дії договору про попереднє узгодження ціноутворення.  

  Запропоновані зміни спрямовані прискорити та спростити адміністрування процесів на всіх етапах процедури попереднього узгодження ціноутворення у контрольованих операціях (КО) в тому числі шляхом їх цифрового розвитку, зокрема під час листування між ДПС і великим платником податків.

  Довідково

  Попереднє узгодження ціноутворення у контрольованих операціях – це процедура між великим платником податків та ДФС, під час якої узгоджуються критерії для визначення відповідності умов контрольованих операцій, що здійснюються або будуть здійснені великим платником по принципу «витягнутої руки» на підставі договору на обмежений строк.

  У разі дотримання умов договору про попереднє узгодження ціноутворення контролюючі органи не мають права приймати рішення про донарахування податкових зобов’язань, штрафів, пені стосовно контрольованих операцій, які є предметом такого договору.