• In English
 • Заступник Міністра внутрішніх справ України Олексій Сергєєв провів зустріч з Міністром міграції Швеції
  Міністерство внутрішніх справ України, опубліковано 31 січня 2024 року о 19:06

  Заступник Міністра внутрішніх справ України Олексій Сергєєв провів зустріч з Міністром міграції Швеції Марією Малмер Штенергард. Під час зустрічі сторони обговорили питання діяльності міграційних державних органів обох країн. У зустрічі також взяли участь Голова Державної міграційної служби України Наталія Науменко та Надзвичайний і Повноважний Посол Швеції в Україні Мартін Оберг.

  «В умовах війни займатися питаннями міграції надзвичайно складно - співробітники ДМС разом з поліцейськими, нацгвардійцями і рятувальниками першими заходять на деокуповані території та відновлюють адміністративні послуги для громадян і працюють там під ворожими обстрілами. Ми віримо в перемогу, в деокупацію всіх наших територій і робота ДМС для нас є пріоритетом», - наголосив Олексій Сергєєв.

  Крім того, зазначив заступник Міністра, мобільні групи ДМС працюють і в країнах ЄС. Тож українці, які вимушено перебувають наразі за кордоном, можуть скористатися цими послугами та отримати чи обміняти свої паспортні документи.

  Він додав, що відповідні органи МВС України ретельно дотримуються належних вимог щодо захисту паспортних документів, його вдосконалення й недопущення їх підробки.

  Також Олексій Сергєєв запевнив, що українська сторона чітко дотримується своїх зобов’язань щодо нелегальної міграції до країн ЄС через територію України іноземців з третіх країн. Ці громадяни перебувають у пунктах тимчасового перебування, як це й передбачено відповідними угодами та законодавством.

  «Незважаючи на функціонування в умовах війни, Державна міграційна служба України розвивається, реформується, змінюється. У цьому процесі займає велике і важливе місце ІТ складова і підтримка наших аналітичних систем і баз даних», - наголосив заступник очільника МВС.

  У свою чергу Міністр міграції Швеції Марія Малмер Штенергард зазначила, що Швеція від початку повномасштабної війни прийняла 60 тисяч українських громадян, а зараз в її країні перебуває близько 40 тисяч. Вони живуть на території ЄС згідно з відповідною Директивою ЄС, але невдовзі дія цієї директиви завершується і треба працювати над тим, як діяти далі.

  Голова Державної міграційної служби України Наталія Науменко поінформувала шведських партнерів щодо законопроекту про множинне громадянство. Уже наступного тижня, сказала вона, проект закону, який ініціював Президент України, буде розглядатися в парламентських комітетах