• In English
 • Заступник Міністра фінансів України Олександр Кава провів зустріч зі спеціальним уповноваженим Президента Франції з питань економічної допомоги та відбудови України
  Міністерство фінансів України, опубліковано 17 листопада 2023 року о 17:54

  16 листопада заступник Міністра фінансів України Олександр Кава зустрівся зі спеціальним уповноваженим Президента Франції з питань економічної допомоги та відбудови П’єром Ельброном. 

  Сторони обговорили фінансові потреби України на 2024 рік, посилення співпраці в рамках існуючих проектів, нові механізми підтримки, а також співпрацю з МВФ.

  Заступник Міністра фінансів України подякував Уряду Франції за активну підтримку України та участь у процесі відновлення. 

  “Фінансова допомога міжнародних донорів для України є безпрецедентною та має вирішальне значення в умовах збройної агресії рф. Франція надала Україні близько 400 млн євро прямої бюджетної підтримки з лютого 2022 року.  Ми вдячні партнерам за всебічну підтримку від початку повномасштабного вторгнення рф, а також за своєчасне і ритмічне надання коштів, що дозволяє зберігати макрофінансову стабільність та створює умови для подальшого відновлення”, - додав Олександр Кава. 

  Також, сторони підкреслили, що співпраця з Французьким агентством розвитку (AFD), сприятиме активізації подальшої роботи в напрямках відбудови та залученню  інвестицій у приватний сектор України.

  П’єр Ельброн зі свого боку зауважив, що Уряд Франції впевнений у подальшій підтримці України та допомозі на потреби відновлення.

  Беручи до уваги, що Франція є однією з країн, яка спрямувала фінансові гарантії підтримки у рамках Програми Механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility - EFF) розробленої Міжнародним валютним фондом (МВФ), було обговорено нещодавнє успішне проведення перегляду Програми. Учасники зустрічі наголосили, що ефективна робота Уряду України з Фондом є одним із ключових компонентів у боротьбі з наслідками, спричиненими збройним вторгненням росії в Україну.

  Сторони домовились продовжити діалог щодо вдосконалення механізмів реалізації та розробки спільних проектів.