• In English
 • Заступник Міністра оборони зустрівся зі слухачами Академії оборони Великої Британії
  Міністерство оборони України, опубліковано 08 травня 2018 року о 11:09

  У Києві заступник Міністра оборони України з питань європейської інтеграції зустрівся зі слухачами Королівського коледжу оборонних наук Академії оборони Великої Британії.

  У ході зустрічі заступник Міністра оборони України з питань європейської інтеграції генерал-лейтенант Анатолій Петренко окреслив позиції щодо оцінки агресії РФ та стратегії зміцнення обороноздатності держави.

  «Мені приємно зустрітися з представниками Королівського коледжу оборонних наук Академії оборони Великої Британії. Нас об’єднують тісні зв’язки у сфері національної безпеки та оборони і двосторонні зв’язки з державами, представниками яких є слухачі коледжу», – зазначив генерал-лейтенант Анатолій Петренко.

  Говорячи про гібридну війну Російської Федерації проти України, він акцентував увагу на ігноруванні РФ міжнародних норм у намаганні відновити статус глобального гравця, руйнуванні системи європейської та світової безпеки, поверненні до сфери російського впливу країн колишнього СРСР тощо.

  При цьому заступник Міністра оборони України з питань європейської інтеграції зауважив, що РФ прискорює нарощування збройного потенціалу, використовує пряме військове втручання в Україні та Сирії, широко застосовує невійськові засоби впливу: пропаганду, кібератаки, провокації, шпіонаж, диверсії.

  За його словами, наслідками такої агресії з боку РФ стали анексія Криму, окупація та руйнація сходу України, яка призвела до великих втрат серед військовослужбовців та цивільних осіб.

  Генерал-лейтенант Анатолій Петренко підкреслив принципову позицію України щодо необхідності розгортання миротворчої місії ООН на сході нашої держави.

  Йдеться про розгортання місії на всій тимчасово окупованій території, забезпечення міжнародного контролю над частиною українсько-російського державного кордону в зоні конфлікту, виведення з території України всіх незаконних збройних формувань та підрозділів регулярних військ РФ, виключення можливості участі у місії Росії та встановлення місією контролю за станом зберігання важкого озброєння.

  «Процес звільнення Криму складніший. Він буде реалізований шляхом продовження політики санкцій проти Росії до відновлення територіальної цілісності та суверенітету України, позовів нашої держави до міжнародних судових установ для притягнення Російської Федерації до відповідальності за порушення міжнародного права», – зауважив заступник Міністра оборони України з питань європейської інтеграції.

  Анатолій Петренко також зазначив, що, незважаючи на складну обстановку на сході, продовжуються заходи щодо реформування українського війська. Ця робота відбувається на усіх рівнях, у тому числі за підтримки експертів Альянсу, через трастові фонди та програми в рамках Комплексного пакета допомоги для України.