• In English
  • Запуск повноцінного ринку біометану є одним з пріоритетів для Держенергоефективності

    Запуск повноцінного ринку біометану є одним з пріоритетів для Держенергоефективності. На цьому наголосила Голова Держенергоефективності Ганна Замазєєва під час онлайн-наради з представниками Європейської комісії, Представництва ЄС в Україні та Енергетичного Співтовариства.

    Європейські партнери проявляють неабияку увагу до розвитку сектору біометану в Україні і, що важливо, готові підтримувати зусилля і плани в цьому напрямку.

    «Як Україна, так і ЄС вбачають у розвитку ринку біометану шлях не лише по заміщенню газу, а й можливість декарбонізації своїх економік. А для України це ще й нагода розширити експорт, розвивати енергетичні кластери, використати потенціал з переробки агровідходів тощо», - повідомила Голова.

    Під час перемовин сторони обговорили законодавчу базу та останні нормативно-правові акти для розвитку виробництва біометану в Україні.

    Як відомо, за активної участі Агентства було розроблено Закон щодо розвитку виробництва біометану та порядок ведення реєстру біометану. Агентство вже розробило технічне завдання на розробку програмного забезпечення для повноцінного запуску Реєстру біометану, а також підготувало його прототип.

    «Наразі ми активно співпрацюємо з Мінцифри та партнерами щодо запуску повномасштабної версії реєстру, яка відповідатиме всім вимогам українського та міжнародного законодавства», - повідомила Голова.

    Учасники зустрічі також звернули увагу на прийнятий у травні цього року в Україні ДСТУ EN 16723-1:2023 «Природний газ і біометан в транспорті та біометан для закачування в мережу природного газу». Уніфікація вимог до якості біометану і синхронізація їх зі стандартами європейських країн спростить у майбутньому експорт цього «зеленого» виду палива до ЄС.

    «Сьогодні Агентство виступає за необхідність врегулювання усіх процедур, які розблокують експорт біометану і дадуть імпульс розвитку окремого енергетичного кластеру», - наголосила Ганна Замазєєва.

    За підсумками наради сторони домовилися продовжити тісний діалог та співпрацю, щоб сприяти запровадженню ринку біометану в Україні.