• In English
 • У Міноборони презентували порядок організації та проведення закупівель продуктів харчування для потреб ЗСУ у 2023 році
  Міністерство оборони України, опубліковано 19 травня 2023 року о 21:40

  У Міністерстві оборони України відбулася робоча зустріч представників уповноважених підрозділів відомства, Збройних Сил, членів Громадської антикорупційної ради з учасниками ринку, на якій було презентовано порядок організації та проведення закупівель продуктів харчування за Каталогом для потреб ЗСУ у 2023 році.

  Заступник Міністра оборони України Денис Шарапов відзначив позитивний факт широкого представництва зацікавлених представників бізнесу, постачальників, ритейлерів, які відгукнулися на пропозицію взяти участь у робочій зустрічі. Він анонсував, що Міністерство оборони планує найближчим часом оголосити торги щодо організації харчування військовослужбовців Збройних Сил. Присутніх було ознайомлено з основними принципами, за якими здійснюватимуться такі закупівлі.

  "Функцію організації та проведення закупівель для потреб ЗСУ, оприлюднення інформації щодо проведення закупівель та розгляд пропозицій постачальників зараз покладено на колегіальний орган – комісію Міноборони з питань оборонних закупівель за напрямком тилового забезпечення. Вона визначить технічні і кваліфікаційні вимоги та подасть оголошення для оприлюднення у системі Prozorro. Зверну увагу, що до складу комісії входять і представники Громадської антикорупційної ради при Міноборони. На відміну від попередніх нинішня процедура передбачає відкриті та прозорі торги із застосуванням системи Prozorro", – зазначив Денис Шарапов.

  Тимчасово виконуючий обов’язки директора Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Максим Гриценко зауважив, що на початку широкомасштабного вторгнення можливості постачальників продуктів харчування були критично обмеженими, щоб годувати армію, яка значно збільшилася.

  "Зараз даємо можливість усім бажаючим постачальникам заявитися на торги, пропонувати адекватну ціну і дотримуватися усіх критеріїв. Серед новацій також – запровадження граничних цін, що має на меті не допустити навмисного завищення ціни постачальником на окремі категорії продуктів", – додав Максим Гриценко.

  Зокрема, предмет закупівлі комплектів харчування буде поділено на 22 лоти із збереженням обов’язкового дотримання принципу «їжа їде за військовим». Тобто, продукти повинні постачатись туди, де перебуває військова частина із переліку у відповідному договорі.