• In English
 • Запуск ЦСВЯП - це наша незалежність в атомній енергетиці, - Герман Галущенко
  Міністерство енергетики України, опубліковано 20 серпня 2021 року о 17:07

  Введення в експлуатацію (ЦСВЯП) забезпечить незалежність України від Російської Федерації у сфері зберігання відпрацьованого ядерного палива.

  Про це сьогодні заявив Міністр енергетики Герман Галущенко на відкритті Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива.

  Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива, побудоване за технологіями американської компанії Holtec International, разом з нещодавно реконструйованою залізничною колією Вільча-Янів, створює цілісний енергетично-інфраструктурний комплекс, який акумулюватиме відпрацьоване ядерне паливо з трьох українських АЕС впродовж 50 років і забезпечуватиме його зберігання протягом 100 років.

  «Дуже символічно, що відкриття сховища співпало з річницею незалежності України. З відкриттям ЦСВЯП ми стаємо незалежні від Росії. Ми довго до цього йшли, це був непростий шлях. Я особисто був дотичний до реалізації цього проекту. Ми ставили за мету його добудувати і робили все можливе, щоб досягти її. Тому що забезпечити енергетичну незалежність держави - це наше найголовніше завдання», - наголосив Герман Галущенко.

  Завдяки запуску ЦСВЯП Україна заощаджуватиме 200 млн доларів щороку.

  Технологія поводження з відпрацьованим ядерним паливом, що впроваджується у проекті ЦСВЯП, відповідає сучасним вимогам вітчизняних норм та правил з безпеки та міжнародним рекомендаціям.

  Сховище прийматиме відпрацьоване паливо з Рівненської, Хмельницької та Південно-Української АЕС.