• In English
 • Руслан Стрілець: Перші дві послуги е-Повітря будуть впроваджені у режимі peopleless

  Міндовкілля продовжує знайомити громадян та підприємців із цифровими проектами, які реалізуються в ЕкоСистемі.

  На черзі е-Повітря – електронний сервіс зручного доступу до інформації про дозволені викиди в атмосферне повітря з функцією отримання такого дозволу.

  Тут можна буде перевірити інформацію про те, чи є у підприємства дозвіл на викиди забруднюючих речовин, які нормативи йому встановлені; який стан атмосферного повітря у конкретному населеному пункті та багато іншого.

  За допомогою веб-ресурсу можна буде подати документи на отримання дозвільних документів; зареєструвати звіт з інвентаризації джерел викидів забруднюючих речовин; отримати довідку про величини фонових концентрацій; стати на державний облік та скористатися іншими адміністративними послугами.

  Міністерство активно працює над реалізацією цього цифрового проекту.

  Вже до кінця 2021 року для бізнесу тут стануть доступні дві онлайн-послуги: довідка про визначення фонових концентрацій розрахунковим методом, а також взяття на державний облік об’єктів, що можуть справляти шкідливий вплив на життя та здоров’я людей. Також розпочнеться бета-тест отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря.

  “Діюча процедура отримання дозволу на викиди в атмосферу вже давно застаріла. Якщо її осучаснювати, то виключно з переведенням в онлайн-формат. Україна переходить в режим paperless, але ми йдемо далі – перші дві послуги е-Повітря будуть впроваджені у режимі peopleless, що окрім економії ресурсів, виключає будь-які корупційні ризики та людський фактор. Наразі модуль вже тестується”, — коментує заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України (CDTO) Руслан Стрілець.

  Окрім адмінпослуг, еПовітря є унікальним джерелом екологічної інформації для громадян. Тут у відкритому доступі розміщені такі набори даних:

  Тож заходьте на https://eco.mepr.gov.ua/ та користуйтеся новими можливостями і сервісами. Ми створюємо їх для того, щоб кожен мав актуальну достовірну інформацію про стан навколишнього середовища та природні ресурси, а також взаємодіяв з нами в прозорий і зручний для себе спосіб.