• In English
 • Законопроект про Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві прийнято, - Роман Лещенко
  Міністерство аграрної політики та продовольства України, опубліковано 04 листопада 2021 року о 19:05

  Верховна Рада ухвалила законопроект № 3205-2 про Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві. За це проголосували 262 народні депутати. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства  Роман Лещенко.

  «Сьогодні маємо чергову велику перемогу для аграріїв – 262 народні депутати щойно підтримали законопроект № 3205-2, яким створюється Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві. Нарешті банківське кредитування для малих фермерів стане простішим та доступнішим», — зазначив Міністр.

  Він зауважив, що ринок землі не відбудеться без доступних і прозорих механізмів фінансування для агровиробників. Без цього неможлива повноцінна конкуренція на ринку.

  «Відтепер малі та середні фермери зможуть ефективніше залучати необхідні кредитні ресурси для розвитку своєї господарської діяльності. Завдяки законопроекту фермери, які обробляють до 500 га, матимуть гарантії від держави для отримання кредитів у фінустановах», — підкреслив Роман Лещенко.

  Фонд надаватиме гарантії в обсязі до 50 % непогашеної суми основного боргу та гарантії на строк дії кредитного договору, але не більше 10 років.